Теракт на ЗАЕС — чи є загроза для Києва та області

Якщо ЗАЕС все ж підірвуть: фізик-ядерник розповів, чи існує загроза для Києва

© Скріншот ZN.UA В цьому випадки наслідки катастрофи будуть в десять разів меншими, ніж під час трагедії на Чорнобильській станції. 

Навіть якщо росіяни підірвуть на Запорізькій АЕС стратегічну ядерну зброю, до Києва це не дістане, адже відстань дуже велика, заявив доктор технічних наук, фізик-ядерник Володимир Борисенко. Під час інтерв’ю “РБК Україна” він підтвердив заяву очільника МОЗ Віктора Ляшка про те, що мешканцям столиці не варто панікувати. 

Також Борисенко нагадав, що наразі вже все готов для того, аби за необхідності евакуювати мешканців чотирьох областей півдня України – Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської. Про це раніше вже повідомляли тамтешні чиновники. 

“В даному випадку наслідки за найгірших ситуацій будуть в десятки разів менші, ніж під час Чорнобильської аварії. Відселення – я не вірю, що воно буде потрібно, бо це буде дуже розтягнуто в часі”, – додав вчений.

Експерт спрогнозував, що станеться з холодним паливом, якщо росіяни все ж наважаться на теракт на ЗАЕС. 

“Воно підірветься, підніметься, все, що важче повітря, падає на землю. Коли воно гаряче і знаходиться в газоподібному стані, як той же йод чи інші гази – воно піднімається і може літати в повітрі. Усе решта – це тверді речовини, умовно кажучи, радіоактивна пилюка, яка далеко не полетить. Якщо буде сильний вітер і ще якийсь вентилятор поставити – кудись полетить, але усе одно це буде кілометр, два, десять максимум, куди це може долетіти. До того ж вітер не дме в усі сторони одночасно”, – сказав вчений.

Нагадаємо, 4 липня у ЗСУ попередили, що окупаційні війська, які готуються здійснити провокацію на захопленій ними ЗАЕС, розмістили предмети, схожі на вибухівку, на зовнішній крівлі третього та четвертого енергоблоків. За словами військових, їх підрив не має пошкодити об’єкт, але може створити картинку обстрілів зі сторони України.  

Related video

У МОЗ нагадали, як діяти у випадку оголошення ядерної небезпеки. Йод чи йодид калію? До сорока років чи після? Їхати бігом чи залишатися? А якщо їхати, то як далеко? Микола Гаврись розвіює “ядерні” страхи українців у тексті “Ситуація на Запорізькій АЕС: можливі варіанти розвитку”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *