© Авіаційні системи України/Facebook Появу дронів на полі бою слід порівнювати з появою вогнепальної зброї, яка кардинально змінила війну, вважає Юрій Касьянов
Експерт з аеророзвідки та офіцер ЗСУ Юрій Касьянов прокоментував ZN.UA зміст указу президента Володимира Зеленського про створення Сил безпілотних систем, назвавши його застарілим.
«Створення «окремого роду сил безпілотних систем», анонсоване президентом Зеленським – це загалом позитивне рішення, яке свідчить про розуміння керівництвом країни тієї ролі, яку сьогодні відіграють безпілотні системи на полі бою», – вважає Касьянов.
За його словами, сучасна війна перетворилася на війну дронів, а трансформація способів та засобів ведення війни, тактики і навіть стратегії війни «триває на наших очах».
«Водночас, таке рішення – свідчення і недорозуміння вищим військово-політичним керівництвом країни глибини перетворень, що йдуть. Тому що масову появу дронів на полі бою слід порівнювати не з появою військової авіації чи танків, а з появою вогнепальної зброї, яка кардинально змінила війну та військове мистецтво. Рішення про створення окремого роду сил безпілотних систем сьогодні вже не просто запізніле, а й просто застаріле», – вважає експерт.
Касьянов пояснює, що сьогодні дрони вже використовуються повсюдно – від відділення бійців до бригади, корпусу та для Генерального штабу. У деяких військових частинах дрони має чи не кожен боєць.
«Армія зазнає глибокої перебудови, війна радикально змінюється, і за цими змінами не встигають наші керівники. Сьогодні нам потрібен не стільки окремий рід, а єдиний державний координуючий та направляючий орган, надвідомча структура, яка б вивчала досвід застосування дронів та виробляла та здійснювала державну політку в галузі дронів, починаючи з розробки дронів, виробництва дронів та закінчуючи застосуванням дронів. Таку структуру ще потрібно створити», – резюмує Касьянов.
Нагадаємо, що президент Зеленський, коментуючи свій указ, заявив, що перед армією, Міноборони та урядом стоїть чіткий перелік завдань: спеціальні штатні посади для роботи з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв та залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у сферу безпілотних систем.
Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у статті для CNN заявив, що головним двигуном російсько-української війни є розвиток безпілотних систем озброєнь.