Столтенберг каже, що війна РФ проти України може тривати ще довго

Генсек НАТО вважає, що потрібно готуватися до тривалої війни РФ проти України 

© Скріншот Youtube Також Столтенберг прокоментував амбіції Києва приєднатися до НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив, що швидкого завершення війни РФ проти України може не бути. Про це повідомляє The Guardian.

“Більшість воєн тривають довше, ніж очікувалося на початку. Тому ми повинні готуватися до тривалої війни в Україні”, – сказав Столтенберг в інтерв’ю німецькій медіа-групі Funke.

“Ми всі бажаємо швидкого миру. Але водночас повинні визнати: якщо президент [Володимир] Зеленський і українці припинять воювати, їхньої країни більше не буде. Якщо президент Путін і Росія складуть зброю, у нас буде мир”, – додав генсек НАТО.

Також він прокоментував амбіції України приєднатися до НАТО.

“Немає жодних сумнівів, що Україна зрештою буде в НАТО”, – зазначив Столтенберг.

За його словами, Київ “наблизився до НАТО” на саміті Альянсу в липні.

“Коли ця війна закінчиться, нам потрібні гарантії безпеки для України. Інакше історія може повторитися”, – додав він.

На липневому саміті у Вільнюсі лідери НАТО погодилися, що Україна може приєднатися до Альянсу після виконання певних умов, а офіційні особи США і Німеччини дали зрозуміти, що ці умови включають проведення Києвом реформ для захисту демократії і верховенства права.

Найбільшим розчаруванням саміту у Вільнюсі стали не перспективи членства України в НАТО, а так звані гарантії безпеки для України. Владі марно намагатися видавати бажане за дійсне, адже те, що запропоновано «сімкою», справжніми гарантіями не є. В Україні очікували на «гарантії захисту», «гарантії миру» і на цей запит відповіді немає. Чому?  Читайте статтю Костянтина Єлісєєва «Після Вільнюсу: найбільші перемоги й розчарування України», в якій досвідчений дипломат аналізує основні результати саміту НАТО для нашої країни.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *