США дозволили Україні вражати цілі на території Росії — це повинно бути частиною широкої стратегії для закінчення війни

США повинні запропонувати ширшу стратегію для завершення війни, а не лише дозвіл бити по території РФ — WP

© Getty Images Рішення Байдена дозволити Україні вражати цілі на території Росії може сповільнити військові дії поблизу Харкова.

Рішення адміністрації Байдена схвалити використання Україною американської зброї для нападу на цілі на території Росії є, як сказав би президент Байден, великою справою. Українці стверджують, що ця зміна зірве наступ Кремля в Харківській області та, можливо, навіть переломить хід війни.

Російські офіційні особи й пропагандисти стверджують, що це велика ескалація, і погрожують завдати удару у відповідь безпосередньо по Сполученим Штатам або їхнім союзникам. Таке рішення підвищує ризики, не пропонуючи шляху до припинення цієї війни, вважають редактори газети The Washington Post.

Це не вперше, коли Сполучені Штати під тиском України й західних союзників переступають межу, яку раніше вважали надто ескалаційною. Минулі рішення щодо пускових установок HIMARS, касетних бомб, боєприпасів великої дальності й літаків F-16 також були зумовлені досягненнями Росії на полі бою.

“Удари всередині Росії з використанням американської зброї можуть сповільнити військові дії навколо Харкова, але вони не змінять хід подій”, — зазначає газета.

Після ударів по лініях постачання в самій Росії наступ може ще більше сповільнитися, але росіяни, швидше за все, пристосуються, як і до попередніх кроків США. Минулий досвід також свідчить про те, що Росія не піде на різку ескалацію лише тому, що Сполучені Штати нададуть нову систему озброєнь або послаблять обмеження на вже існуючу.

Наразі Росія має перевагу у війні, тому навряд чи Владімір Путін ризикне спровокувати прямий конфлікт зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками. Москва цілком може відповісти, але, швидше за все, зробить це в непрямий або асиметричний спосіб.

“Справжня проблема рішення Байдена полягає в тому, що Вашингтон вкотре вдався до серйозних політичних змін реактивно — у відповідь на військові кроки Росії, а не в рамках ширшої стратегії, спрямованої на завершення війни. Росіяни продовжуватимуть атакувати, і через три-шість місяців Сполучені Штати можуть знову опинитися тут, під аналогічною кампанією тиску з боку України та її союзників, перед спокусою порушити свій наступний поріг, щоб спробувати змінити негативну тенденцію”, — повідомляє The Washington Post.

Ескалація участі США у війні в Україні — повинна керуватися ідеєю про те, як її завершити. У цьому випадку для цього потрібно було б продемонструвати, що українські удари по території Росії з використанням американських систем є частиною інтегрованої стратегії, спрямованої на завершення війни на умовах, вигідних для України й Сполучених Штатів.

Раніше ми повідомляли, що Україна та її партнери досі не мають стратегії перемоги над Путіним. Сполучені Штати ніколи не планували свою підтримку України більше, ніж на кілька місяців, навіть коли Конгрес ухвалив довгострокову стратегію підтримки України як частину законопроєкту про надання допомоги. Вона зосередилася на короткострокових маневрах, таких як довгоочікуваний контрнаступ 2023 року, а не на життєздатних довгострокових стратегіях чи цілях — включно з потенційною перемогою над Росією.

 

 

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *