США дозволили Україні використовувати свою зброю по цілям в РФ — це перетнуло червону лінію Путіна

Україна наблизилася до перетину найбільшої червоної лінії Путіна — Newsweek

© Facebook/Генштаб ЗСУ Побоювання Заходу щодо російської ескалації “не виправдалися за останні кілька років”.

Україні тепер дозволено використовувати американську зброю для ураження російської території, але які наслідки матиме таке рішення Вашингтона щодо червоної лінії Владіміра Путіна? Прохання Києва до США про використання їхньої зброї на території Росії посилилися за останній місяць, коли російські війська просуваються поблизу Харкова.

Кремль, який позиціонує вторгнення як маріонетковий конфлікт між Росією і НАТО, протягом усієї війни посилався на “червоні лінії”, аж до пропозиції застосувати ядерну зброю, якщо існувала б екзистенційна загроза його державі. Поки що Путін не виконав своїх обіцянок покарати Захід за підтримку України у військовому плані, але чи буде так і надалі і які його червоні лінії залишаються невизначеними, особливо з огляду на його травневу заяву про проведення навчань із застосуванням ядерної зброї, повідомляє Newsweek.

“Росія може вирішити нанести різні удари по різних цілях. Або ж вона може піти на демонстративне застосування тактичної ядерної зброї”, — вважає Ніколо Фасола, науковий співробітник Болонського університету.

Однак Фасола додав, що росіяни “так само, як і ми, бояться ескалації”, тому побоювання Заходу щодо російської ескалації “не виправдалися за останні кілька років”.

23 травня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що Москва завдасть ударів у відповідь по британських цілях, якщо Україна використає британську зброю для удару по російській території. Метью Хох, помічник директора Eisenhower Media Network (EMN), яка робить акцент на мир і дипломатію в американській зовнішній політиці, сказав, що ця загроза може також стосуватися і зброї з США.

“Це означає удари по об’єктах в Україні, де війська НАТО, можливо, тренують українські війська або допомагають українському командуванню. Це може означати збивання розвідувальних літаків і безпілотників НАТО, це може означати знищення транспортних засобів логістики НАТО, які, згідно з повідомленнями, доставляють зброю і матеріали в Україну”, — сказав він в інтерв’ю журналу Newsweek.

Раніше газета The Times розповіла про те, як Путін може відповісти, якщо західна зброя вразить цілі в Росії. Кремль може використати ядерну зброю, здійснити диверсії проти західних цілей, військові операції в Балтійському регіоні або вдатись до мобілізації додаткових військ.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *