Справа Насірова – ексглаву ДФС звільнили від відповідальності за однією із статтей

ВАКС звільнив Насірова від відповідальності за однією із статтей

© kmu.gov.ua Мова йде про один із епізодів газової справи Олександра Онищенка. 

Вищий антикорупційний суд звільнив від відповідальності за службове підроблення ексглаву Державної фіскальної служби Романа Насірова, повідомив Центр протидії корупції. Зокрема, ВАКС задовольнив клопотання захисту Насірова за однією з інкримінованих йому статтей – ч. 1 ст. 366. 

Таке рішення суд прийняв через закінчення терміну давності. При цьому в ЦПК зазначили, що серйозного покарання за цією статтею і так не передбачалося. Максимум, що загрожувало Насірову – це штраф у кілька десятків тисяч гривень або обмеженням волі до трьох років.

«Водночас за статтею про зловживання службовим становищем строк давності спливає тільки через три роки. Тому Насіров все ще може понести покарання, якщо прокурори доведуть його вину перед судом. За цією статтею Насіров може потрапити до вʼязниці на строк до 6 років», – додали в ЦПК.

Нагадаємо, колишній глава ДФС обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Крім того, йому інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Насіров протягом 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата 8 скликання Олександра Онищенка, особисто виніс необґрунтовані т незаконні рішення про розстрочення податкового боргу і зобов’язань ТОВ «Фірма «Хас», «Карпатнадраінвест», «Надра Геоцентр», відзначили в САП. Це спричинило тяжкі наслідки у вигляді не надходження обов’язкових платежів до бюджету в сумі понад 2 млрд гривень.

На якому етапі перебуває один із найгучніших кейсів – корупційна справа Насірова – читайте у статті Вадима Валька для ZN.UA «Чому досі немає вироків у справах Мартиненка, Насірова, Труханова, і як це можна виправити».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *