Снаряди натівського зразку вироблятиме Україна

Україна почне виробництво 155-мм снарядів

© Reuters Це боєприпаси “натівського” зразку.

В Україні можуть розпочати виробництво снарядів «натівського» калібру, повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

«Снарядна програма запустилася ще минулого року, є зростання по кількості виробництва і 82-мм мін, і 120-мм мін, і 122-мм снарядів. Наразі йде робота над тим, щоб виробляти 155-мм снаряди “натівського” калібру», — розповів він.

155 мм калібр є стандартом НАТО і є найкращим за показникам ефективності, зокрема дальністю та руйнівною силою.

За його словами, до виробництва залучають як  державні, так і приватні компанії. Останні виробляють корпуси до мін та інші складові. Чернєв додав, що виготовлені в Україні снаряди коштують утричі дешевше від придбаних за кордоном.

Водночас, наголосив депутат, через високу потребу в артилерійських снарядах, Україна все одно буде змушена частково купувати боєприпаси.

«Снаряд, який виробляється в Україні, коштує втричі дешевше ніж те, що ми закуповуємо в інших країнах. Наприклад 122-мм снаряд або 152-мм снаряд. Тому що там є, скажімо так, націнка деяких продавців, які хочуть наживатися на війні. Але ми вимушені й за такі ціни купувати. Саме тому ми хочемо максимально перекрити потреби своїм виробництвом», – наголосив він.

Також Україна має намір збільшити виробництво власних танків та бронемашин і стати великим експортером зброї.

За підрахунками, українські війська використовують понад 90 тисяч набоїв калібру 155 мм на місяць. У червні Україна виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік. Саме ця зброя Україна є головною силою у війні проти Росії

Як повідомлялось, експорт зброї з Болгарії після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну збільшився на 200%. На даний момент Болгарія намагається швидко адаптувати свої оборонні заводи до виробництва систем озброєння і 155-мм артилерійських боєприпасів.

Related video

США значно збільшили виробництво артилерійських 155 мм снарядів на тлі їхньої нестачі через постачання Україні. До 2025 року США планують наростити виробництво до 70-80 тисяч снарядів на місяць.

 

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *