Служителі церков, залежні від Росії, не будуть тепер обслуговувати духовні потреби військових

Мандат військового капелана зможе тепер отримати не кожен священнослужитель: уряд затвердив нове положення

© Shurubura/depositphotos.com Якщо церква має центр у країні-агресорі, це є підставою для відмови

Уряд ухвалив нову постанову, в якій вніс зміни до чинного положення про порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності. Відповідне рішення ухвалене на реалізацію закону України, який було прийнято Верховною Радою у березні 2024 року, повідомляє постійний представник Кабінету Міністрів України у ВРУ Тарас Мельничук.

Згаданим вище законом визначено, що священнослужитель не має права отримувати мандат військового капелана в разі, якщо церква, до якої він належить, має центр управління в країні-агресорі. В більшості випадків це положення стосується православних церков, які формально є українськими релігійними організаціями, але керуються вказівками та настановами з Москви.

“Доповнено перелік підстав для видання Державною службою України з етнополітики та свободи совісті наказу про відмову у виготовленні мандату новою підставою, зокрема, належністю кандидата на посаду військового капелана до релігійної організації, що визнана такою, що входить до структури (є частиною) релігійної організації, керівний центр (управління) якої знаходиться в державі, визнаній такою, що здійснила збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”, – вказано у повідомленні.

Нагадаємо, що за висновком релігієзнавчої експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Українська Православна Церква є структурним підрозділом РПЦ.

Раніше, Російська православна церква (РПЦ) схвалила новий “наказ”, у якому викладено намір Кремля знищити Україну, а також ідеологічний аргумент для ширшої конфронтації з західним світом. Документ був прийнятий під час з’їзду Всесвітнього російського народного собору, який відбувся 27-28 березня й очолюється лідером РПЦ патріархом Кірілом. У “наказі” вторгнення Росії в Україну названо “священною війною”, підкреслюючи явну мету знищення української незалежності та встановлення прямого російського правління.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *