Скільки триватиме зупинення надання консульських послуг – у МЗС опублікували роз’яснення

У МЗС пояснили, коли чоловіки призовного віку зможуть знову отримувати консульські послуги

© depositphotos/biometro86 Наразі опрацьовується механізм оновлення даних в ТЦК для чоловіків, які перебувають за кордоном.

Міністерство закордонних справ опублікувало роз’яснення щодо зупинення надання консульських послуг чоловікам призовного віку. У МЗС розповіли, що чоловіки призовного віку зможуть отримувати документи за кордоном після набуття чинності закону про мобілізацію, йдеться на сайті відомства.

ZN.UA напередодні повідомляло, що МЗС наказало українським дипломатам з 23 квітня тимчасово зупинити надання консульських послуг за заявами чоловіків віком від 18 до 60 років.  За даними ZN.UA, від сьогодні можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Як зазначається у роз’ясненні, зупинення надання консульських послуг є тимчасовим заходом необхідним для того, аби вирішити питання щодо військового обліку чоловіків мобілізаційного віку. 

У міністерстві додали, що дипломатичні установи повністю розглянуть та опрацюють заяви, подані до 23 квітня. 

В МЗС додали, що впровадили обмеження, “оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності”.

“Ми прагнемо уберегти громадян від ситуацій, коли замовлена послуга не зможе бути зрештою надана”, – наголосили у відомстві.

В МЗС обіцяють, що після 18 травня, чоловіки призовного віку, які оновили військово-облікові дані в ТЦК, знов матимуть доступ до консульських послуг. Там наголошують, що наразі опрацьовується механізм оновлення особистих даних для чоловіків, які перебувають за кордоном.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба відреагував на інформацію ZN.UA про те, що з 23 квітня українські консульства припиняють надання послуг військовозобовязаним чоловікам. Міністр наголосив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною та нагадав, що до ухвалення нового мобілізаційного законодавства існувала вимога про оновлення особистих даних у ТЦК.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *