Скандал у Самбірському ТЦК 19 вересня — прокуратура зареєструвала кримінальне провадження, відео — новини України

Черговий скандал з військкоматом: у мережі з'явилося нове відео з побиттям військовим цивільного чоловіка та погрозами вбивства, у ТЦК підтвердили інцидент

© Скріншот ZN.UA Військовослужбовці, які з’явилися на відео, відстороненні від виконання обовʼязків до зʼясування усіх обставин. 

Сьогодні у мережі з’явилося нове скандальне відео, на якому чоловік у крові розповідає на камеру, що його протягом шести днів утримують у Самбірському Територіальному центрі комплектування та б’ють. Є ще одне відео, яке зняв вже інший чоловік, на якому видно, як працівник військкомату застосовує фізичну силу щодо постраждалого. У Львівському обласному ТЦК не стали спростовувати правдивість відео, там заявили, що наразі з’ясовуються деталі інциденту. 

На відео також видно, що військовий, який бив постраждалого чоловіка, розмахував пістолетом та погрожував йому вбивством: “У багажник, поїхали, закопаю і ніхто не знайде; за*башу на*уй, ти не людина”. 

В цей час його колега у формі просто спостерігає за цим. 

Про те, що постраждалий родом з Харкова, він розповів вже в іншому відео. Там він і сказав, що його утримують вже шість днів, та попросив про допомогу: “Виручайте, вбивають”. 

На шиї у чоловіка видно сліди побиття та рани у крові. Він розповів, що на стіні, де його б’ють, залишив слід своєї крові. 

“В мережі інтернет поширюється відео з інцидентом між військовослужбовцями та цивільною особою. На відео видно частину події, тож, що саме відбулося в даній ситуації і що передувало діям військовослужбовців – з’ясовується, – сказано у повідомленні Львівського ТЦК та СП. – На час службової перевірки дані військовослужбовці відстороненні від виконання обовʼязків до зʼясування усіх обставин”. 

Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону вже зареєструвала кримінальне провадження за фактом порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями із застосуванням зброї (ч. 3 ст. 406 КК України).

11 серпня РНБО заслухала результати перевірок по всій Україні територіальних центрів комплектування. Вони виявилися невтішними. Тож за підсумками цього засідання президент Володимир Зеленський заявив про звільнення усіх областях військкомів. Тим часом Радбез рекомендував головкому Валерію Залужному призначати на вакантні посади офіцерів, які брали участь у бойових діях. Але лише після перевірки СБУ. 

Ця історія розкриває не тільки системну корупцію у центрах комплектування, а й проблему з виконанням рішень президента та Ставки. Нагадаємо, що, за даним ZN.UA, Зеленський ще в січні 2023-го віддав команду відправити 154 військкомів на фронт. Виходить, що для виконання цього наказу менеджменту українського президента знадобилося цілих вісім місяців. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *