Ситуація на півночі Сумщини – ISW зафіксував бої на кордоні з РФ

ISW зафіксував бої на півночі Сумщини – чи йдеться про щось більше, ніж рейди диверсантів

© Facebook/Генштаб ЗСУ Вірогідними є спроби і сюди відтягти українські підрозділи з критичних ділянок фронту.

На півночі Сумщини зафіксоване бойове зіткнення ЗСУ з російськими підрозділами. Про це у черговому своєму звіті повідомив Американський Інститут вивчення війни ISW.

Дослідники посилаються на опубліковані 30 червня кадри з геолокацією, котрі показують, що українські сили обстрілюють обмежені позиції росіян у будинках і в лісі на північ від села Журавка Сумської області (менше двох кілометрів від кордону та приблизно за 35 кілометрів на північний схід від міста Суми).

В ISW кажуть, що наразі незрозуміло, чи російські підрозділи закріпилися на цих позиціях, потенційно готуючись до більшої російської наступальної операції в Сумській області, чи ці позиції були результатом обмеженого прикордонного російського рейду.

В останніх зведеннях Генштабу ЗСУ про бойові дії у Сумській області не повідомляється. Тут лише зазначають, що на кордоні з Чернігівською та Сумською областями ворог зберігає військову присутність, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ.

При цьому Сумська військова адміністрація 30 червня не фіксувала обстрілів Хотінської громади, до якої належить Журавка. Лише вчора, 1 липня, росіяни випустили по ній вісім мін.

ISW продовжує дотримуватися думки, що будь-які російські наступальні дії в Сумській області мають на меті відтягти українські сили від критичних ділянок фронту.

9 червня росіяни заявили, що вони захопили село Рижівка, розташоване на кордоні з Курською областю РФ. Згодом українські офіційні особи спростували ці заяви.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *