Ситуація на півночі Харківщини – ЗСУ почали перехоплювати ініціативу

Попри попередні заяви, елітна бригада російських десантників не була знищена вщент на Харківщині, проте з цього напрямку є для українців і гарні новини – ISW: карта

© Генеральний штаб ЗСУ У прикордонні Харківської області бійці ЗСУ почали перехоплювати ініціативу.

ЗСУ нещодавно повернули собі певні позиції на півночі Харківської області. Про це у черговому своєму звіті повідомив Американський Інститут вивчення війни ISW, посилаючись на геолокаційні кадри, опубліковані 28 червня. Вони, показують, що українські сили нещодавно просунулися в центр Вовчанська (на північний схід від Харкова) вздовж вулиці Героїв Чорнобиля.

Український військовий журналіст Богдан Мирошников  також інформує, що у прикордонні Харківщини та на лиманському напрямку наші воїни спочатку вирівняли становище, а потім почали перехоплювати ініціативу.

Посилаючись на українських військових, ISW констатує, що приблизно з 12 червня російські сили не мали значного прогресу. При цьому зазначається, що росіяни швидко відновлюють свої сили в цьому районі, незважаючи на значні втрати.

Kharkiv Battle Map Draft June 28,2024.png (1.24 MB)

Kharkiv Battle Map Draft June 28,2024.png (1.24 MB)

Дослідники також вважають перебільшенням заяви про те, що на харківському напрямку російські війська могли втратити майже всю 83-ю повітряно-десантну бригаду. ISW не знайшло тому жодних доказів. Дослідники вважають, що підрозділи російської 83-ї бригади ВДВ, ймовірно, зазнали тут значних втрат, що зробили їх небоєздатними, але бригада навряд чи була повністю знищена. Тим більше, що на півночі Харківщини діяла лише частина цього підрозділу, решта продовжувала вести бої в районі Часового Яру.

Раніше видання Forbes припустило, що ЗСУ знищили під Вовчанськом елітну російську повітряно-десантну бригаду, а саме 83-тю ПДШБ РФ, яка відступила з-під міста.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *