Ситуація на лівому березі Дніпра – огляд і припущення щодо перспектив на випадок успішної операції

 Чому укріплення Києва на східному березі Дніпра може бути значним – огляд

© EPA-EFE/OLEG PETRASYUK

Українські бійці на передовій кажуть, що війська не лише перейшли на окуповану Росією територію, а й утримали позиції, мабуть, це вперше на запекло оборонюваному лівому березі річки Дніпро в Херсонській області. Нижче наведемо репортаж-огляд журналістки BBC Анастасії Левченко.

Розвиток подій – потенційно значний. Контрнаступ України має на меті розрізати окуповану Росією територію, розітнути сухопутний коридор до анексовного  Криму.

У текстовому обміні 46-та бригада повідомила BBC, що війська ведуть важкі бої, намагаючись повністю взяти під контроль село Кринки.

У разі успіху, це поселення дасть передовим підрозділам платформу, з якої вони зможуть розпочати більш масштабний наступ, спрямований на розділення російських військ і перерізання їхніх ліній постачання.

 Інститут вивчення війни (ISW) заявив, що українські сили продовжують масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції на східному березі, а російські військові блогери також відзначають бої в Кринках.

І за цими діями пильно стежать – за успіх тут вболіває і намагається вхопитися українське військове керівництво. Контрнаступ, розпочатий у червні, просувався повільно, з обмеженими територіальними досягненнями.

Але бійці, з якими ми спілкувалися, визнали, що навіть якщо війська візьмуть Кринки, сучасний напад у стилі «висадки в Нормандії» малоймовірним. І вони дали нам уявлення про небезпеки та виклики, з якими вони стикаються, особливо з наближенням зими.

46-та бригада веде бої далі на великій лінії фронту в Запорізькій області з тією ж метою – перекрити доступ Росії до Кримського півострова.

Вони сказали нам, що їм щойно вдалося частково прорвати першу лінію російської оборони біля села Вербове – і що вони успішно націлилися на деякі склади боєприпасів і бази, але цей прогрес був обмеженим.

Вони описали сильно заміновані російські укріплення та щоденні повітряні атаки на їхніх логістичних маршрутах без, як вони скаржилися, власної авіаційної підтримки.

За їхніми словами, російські війська тримали оборону, а тепер наступають. І з наближенням зими умови погіршуються – для обох сторін.

Дощова погода впливає на роботу безпілотників, розвідувальної техніки та авіації, повідомили військові. Але вони не очікували припинення бойових дій.

“Зима не буде часом для перепо чинку”, – сказали вони.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *