© EPA-EFE/OLEG PETRASYUK Водночас аналітики не впевнені, що росіяни взагалі зможуть окупувати місто.
Якщо російські війська зможуть захопити Часів Яр на Донеччині, то це дасть їм хоч і обмежені, але суттєві оперативні переваги на цій ділянці фронту.
Таку думку у щоденному звіті висловили в Інституті вивчення війни (ISW).
Аналітики вказують, що захоплення Часового Яру та прилеглих територій ще більше закріпило б південно-західний фланг окупантів на ділянці Бахмут-Соледар.
У такому випадку, за даними Інституту, українським військовим доведеться відійти, а також розгортати артилерію ближче до передової, щоб перекрити логістику росіян на дорозі Соледар-Бахмут-Горлівка. Часів Яр також відкриє російським військам шляхи просування до Костянтинівки ‒ міської агломерації в Донецькій області, яку Росія вже давно розглядає як одну з головних оперативних цілей в Україні.
Наступ через Часів Яр забезпечує більш безпосередній шлях до цього міста, ніж можливі шляхи наступу з півдня вздовж траси Н-20 з боку Авдіївки або з південного заходу з району Торецька. Навесні 2022 року російські війська спробували і не змогли провести широке оперативне оточення українських сил у Донецькій області, яке мало на меті захопити український опорний пункт Слов’янськ.
В Інституті вказують, що російське командування може мати намір повторити спробу широкомасштабного маневру у 2025 році або пізніше, і просування на захід від Часів Яру створить додаткові умови для цієї можливої більш масштабної наступальної операції.
«Захоплення Часів Яру буде більш важливим з оперативної точки зору, ніж Авдіївки, але ISW не прогнозує, що російські війська швидко візьмуть цей населений пункт, якщо вони взагалі зможуть його взяти», ‒ підсумували аналітики.
Нагадаємо, спікер міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайло Макарук заявив, що війська РФ постійно обстрілюють Часів Яр та за будь-яку ціну хочуть захопити місто.
За його словами, для російських військових Часів Яр важливіший за Бахмут, оскільки це вихід на висоти, з яких видно всю Костянтинівку і Дружківку. У місті нині не залишилося жодної вцілілої будівлі.