Ситуація на фронті 5 липня – росіяни активізувалися неподалік Торецька, ситуація напружена – Генштаб

Російські війська активізувалися на лиманському напрямку – Генштаб

© ZN.UA Біля Калинівки ситуація напружена.

У п’ятницю найбільшу активність російські війська проявляли на покровському напрямку. Окупанти також були активні на лиманському і торецькому напрямках. Протягом дня на всіх напрямках відбулося 119 бойових зіткнень, повідомив у вечірньому  зведенні Генштабу Збройних сил України.

На харківському напрямку бої йшли неподалік Глибокого та Липців. Ворог здійснив п’ять атак, три штурми було  відбито. Станом на 22:00 тривав бій у двох локаціях в районі Глибокого.

На куп’янському напрямку росіяни здійснили п’ять атак неподалік Синьківки. Відбито чотири атаки, один бій продовжується.

На лиманському напрямку війська РФ атакували 21 раз в районах Невського, Серебрянського лісу, Греківки, Макіївки та Тернів. Ще йдуть два бойові зіткнення.

На сіверському напрямку росіяни сім разів намагалися прорвати українську оборону в районах Білогорівки, Спірного та Виїмки. 

На краматорському напрямку зафіксовано шість бойових зіткнень. Відбито чотири атаки в районах Іванівського, Кліщіївки та Часового Яру. Загарбники зазнали втрат і відійшли. На двох ділянках біля Калинівки триває бій – ситуація напружена.

На покровському напрямку усього окупанти 38 разів атакували в районах Новоселівки Першої, Прогресу, Євгенівки, Калинового, Новоолександрівки, Яснобродівки, Воздвиженки та Нетайлового. Відбито, 25 атак ворога, 13 тривають. 

Як уточнили в Генштабі, окупанти накопичують сили для просування у бік Новоолександрівки та Новоселівки Першої. Сьогодні на цьому напрямку попередньо знешкоджено на Покровському напрямку 331 окупанта, 123 з них – безповоротно. Знищено чотири ворожі автомобілі та дві гармати, зокрема, російську САУ 2С19 «Мста-С». Ще п’ять різних гармат і танк загарбників значно пошкоджено. 

Нагадаємо, в американському Інституті вивчення війни (ISW) розповіли, що повільне просування російських військ у напрямку Торецька на Донеччині свідчить про те, що окупанти готові проводити тривалі контрнаступальні операції для досягнення своїх оперативних цілей.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *