© Facebook/Дмитро Лубінець Офіс омбудсмана активно долучається до взаємодії із сучасними технологіями.
Штучний інтелект розпізнає обличчя та допомагає у пошуку зниклих безвісти громадян України під час війни, розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час виступу на EquAllty hackathon з нагоди Міжнародного дня толерантності.
Крім того, за словами Дмитра Лубінця, з метою розвитку сфери технологій на шляху вступу України в ЄС, країна формує нові партнерства у цьому напрямку і Офіс Омбудсмана долучається до цієї роботи.
Зокрема, працівники інституції беруть участь у засіданнях робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту Національної асоціації адвокатів України, а також у Стратегічній сесії «Створення правової бази для штучного інституту в Україні», організованій Міністерством цифрової трансформації.
Представник Уповноваженого з інформаційних прав та працівники Офісу також беруть участь в обговореннях та дослідженнях інших проєктів, зокрема й з метою розв’язання проблемних питань: загрози приватності та кібербезпеці, дезінформації, посиленні втручання у приватність.
«Варто не забувати, що мета штучного інтелекту – це передусім сприяння розвитку людини, суспільства, держави. І врахування інтересів, прав і свобод людини має бути найважливішим у цій сфері», – наголосив Уповноважений ВР України з прав людини.
Нас боронять живі абсолютно реальні люди, тому й ставлення до наших воїнів має бути відповідним. Це стосується й держави, яка має змінювати бюрократичні процедури щодо тих, хто набув статусу «зниклий безвісти».
Про реальні події з життя, прикрі недоречності й бажані зміни читайте в статті Роберта Зелді «Зниклі безвісти й долі їхніх сімей: горе та фінансові труднощі».