© Frankenburg Technologies Він наголосив, що потрібно створити єдину систему керування засобами радіоелектронної боротьби.
Авіаційний експерт та заступник директора компанії-виробника засобів РЕБ Анатолій Храпчинський назвав фактори, які впливають на ефективність українських БпЛА на фронті. Перший — підготовка пілотів, розповів він під час телеефіру на “Київ 24”.
Другий фактор — якість безпілотника й можливість використовувати його в відповідних умовах.
“Оскільки як і ми, так і ворог активно використовуємо засоби РЕБ та інші засоби фізичного захисту для того, щоб не бути ураженими тими ж дронами, — пояснив Храпчинський, про які саме умови йде мова. — Подивіться: мангали на техніці, сітки на дорогах, світлофори, які починають ставити, аби розуміти, чи є якась небезпека з повітря”.
Аби вирішити цю проблему, потрібно створити системи, які дозволять працювати українським безпілотникам під українськими комплексами РЕБ.
“Оскільки friendly fire в цьому питанні також доволі потужний. Більшість наших пілотів відзначають, що важче пройти свій РЕБ, ніж російський, — пояснив експерт. — Тут постає питання про створення єдиної системи керування засобами РЕБ, аби уникати такого відпрацювання по своїх дронах”.
Нагадаємо, військовий експерт Іван Киричевський розповів, що не технологічне вдосконалення дронів, а збільшення обсягів їх виробництва є головною проблемою для росіян. Окупанти наразі зосереджуються на масштабах, що автоматично передбачає простоту та відсутність неймовірних характеристик у БпЛА.