Секретар РНБО припустив найгірший розвиток ситуації для Харкова

Росія може перетворити Харків на Алеппо – Литвиненко

© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO Тоді населення сирійського міста впало на дві третіх.

У гіршому випадку Росія може повторити щодо Харкова стратегію, яку вона використала щодо сирійського міста Алеппо у 2016 році, коли російські військово-повітряні сили знищили джерела енерго- та водопостачання міста, а а також розбомбили лікарні та школи, сказав секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Литвиненко в інтерв’ю The Wall Street Journal.

«Людей просто витіснили. Це те, що вони хочуть практикувати навколо Харкова», – сказав Литвиненко.

Він зазначив, що російська стратегія захоплення міст може змінюватись у міру розвитку війни. Литвиненко нагадав, як Росія знищила Маріуполь у перші тижні війни через власний прорахунок щодо того, наскільки важко буде його захопити.

Секретар РНБО зазначив, що Росія планувала легке захоплення українських міст, але натомість зустріла жорстокий спротив. Це змусили російську армію повернутися до застарілих радянських звичок масового використання артилерії та бронетехніки для прогресу.

Хоча під час візиту до Китаю у травні президент РФ Владімір Путьін стверджував, що Росія не планує захоплювати Харків, а «лише хоче створити буферну зону», однак міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що місто відіграє «важливу роль» у планах створення цієї «санітарної зони».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *