© скриншот видео Youtube Експерт оцінив результативність роботи української ППО.
Росія цього року не зможе завдати таких збитків атаками на інфраструктуру, як це було в 2022 році. Однак можуть бути удари по військовій інфраструктурі, системам ППО, центрам прийняття рішень. Про це в ефірі “Право на владу” розповів провідний аналітик центру STEM Агіль Рустамзаде.
“Вони в цьому можуть бути успішними, оскільки дронів більше, а Україні все ще не вистачає засобів боротьби проти дронів, – каже Рустамзаде – зенітні гармати з радарами можуть допомогти Україні”.
Рустамзаде оцінив успішність роботи української ППО під час першої великої атаки на Київ 25 листопада на 3-4 бали за 5-бальною шкалою.
“Щодо атаки на Київ, за різними даними, 10-15 дронів досягли своєї мети. До того ж у росіян дуже велике бажання атакувати цілі на Бориспільському аеропорту, де дуже важливі системи ППО, і вони хочуть їх вивести з ладу. Тому для населення збитків буде менше, а щодо військової інфраструктури – більше”, – додав експерт.
На його думку, Україні потрібні зенітні гармати, щоб збивати “шахеди”, вони не повинні долітати до Києва. Зенітні гармати можуть збільшити ефективність боротьби із дронами на 200-300 відсотків. Україні потрібні зенітно-гарматні кулемети калібром 12-20 мм, які охоронятимуть поле бою, на них слід зосередитись.
Минулого року відповіді Росія від України не отримувала. Цього року Україна вже застосовувала удари дронами територією РФ.
“Ці удари будуть більш згубними. Тому що населення РФ не готове до шатдаунів і блекаутів. Це загроза, яка може болючіше вдарити їхню критичну інфраструктуру. Крім того, у росіян немає систем ППО, щоб захищати всі свої міста. З 20 дронів – три або чотири досягли своєї мети”, – розповів Рустамзаде.
Нагадаємо, російські окупаційні війська в ніч проти 25 листопада випустили територією України найбільшу кількість дронів-камікадзе з початку повномасштабного вторгнення. Під час масованої атаки Києва та області сили ППО знищили 66 ударних БПЛА Shahed-131/136.