Румунія передасть Patriot Україні – рішення Вищої ради оборони

Румунія подарує Україні систему Patriot

© EPA-EFE/Tytus Zmijewski У Бухаресті оцінили наслідки російських ударів по Україні для Румунії

20 червня Вища рада оборони Румунії ухвалила рішення передати Україні систему ППО Patriot – одну з тих, що є на озброєнні країни. Про це повідомляє адміністрація президента Румунії Клауса Йоганніса. 

«Враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих атак Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі на безпеку Румунії, у тісній координації разом із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot», – йдеться у повідомленні адміністрації президента Румунії.

У повідомленні зазначається, що рішення про передачу системи Patriot ухвалене з огляду на те, що «країна продовжить переговори з союзниками, особливо з американським стратегічним партнером, з метою отримання подібної або еквівалентної системи, яка відповідає потребам забезпечення захисту національного повітряного простору». Також у Румунії розраховують на участь союзників у подальшій модернізації румунської армії та для забезпечення оперативної сумісності з НАТО.

«Позиція Румунії є і залишатиметься однозначною у її багатовимірній підтримці України разом із міжнародним співтовариством у її законному праві на самооборону від незаконної та неспровокованої агресії Росії», – йдеться на сайті президентської адміністрації.

Нагадаємо, у червні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про передачу Україні 100 ракет для Patriot, назвавши це «справою серця». Пізніше ЗМІ повідомили, що США надали вищий пріоритет в поставках ракет до систем Patriot Україні, ніж раніше підписаному контракту зі Швейцарією. Зараз світовий попит наразі значно перевищує потужності з виробництва керованих ракет Patriot.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *