Розстріли в Бучі – поліція оголосила підозру командиру псковських десантників – відео

Поліція показала військових РФ, причетних до розстрілів у Бучі, командиру оголосили підозру

© Національна поліція За скоєні злочини росіянину загрожує довічне позбавлення волі.

Національна поліція ідентифікувала усіх 12 військових російської армії, які у період із 5 по 9 березня 2022 року на перехресті Вокзальної та Яблунської вулиць у Бучі вбили 16 цивільних. У переліку є командир, який віддавав накази, йому оголошено підозру, повідомила Національна поліція України.

Тоді росіяни вбили жінок, чоловіків та дітей віком від 14 до 69 років. Серед загиблих — жінка з червоним манікюром, чоловік на велосипеді та волонтерка в мікроавтобусі. Їх розстріляли з автоматів та бойових машин у той момент, коли вони намагалися доїхати на роботу чи до родичів, евакуювати родину із зони бойових дій або просто знайти їжу.

“Слідчі поліції проробили колосальну роботу: вони детально вивчили всі обставини цього воєнного злочину та ідентифікували всіх російських військових, причетних до вбивств. Встановлено, що це – 12 десантників 234-го десантно-штурмового полку зі Пскова. Їхній командир віддав наказ зайняти сектор на перехресті вулиць Вокзальної та Яблунської й вести вогонь на ураження по всіх, хто потрапляв у їхнє поле зору. Він особисто контролював виконання наказу, давав вказівки щодо облаштування вогневих позицій і чергування на них російських військових”, – розповіли у поліції.

Правоохоронці зібрали численні докази, що командир псковських десантників наказав розстрілювати цивільних. Слідчі повідомили йому про підозру у відданні наказу, що порушує закони та звичаї війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України). За цією статтею росіянину загрожує довічне позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що наказ стріляти по всіх цивільних особах, які з’являться у районі перехрестя вулиць Яблунської та Водопровідної, що у Бучі віддав Артьом Тарєєв, 1995 року народження, який у складі 234-го десантно-штурмового полку 76-ї дивізії ПДВ РФ прибув до Бучі.

Через умови бойових дій правоохоронні органи не завжди мають змогу вчасно зафіксувати інформацію. Як наслідок, виникає ризик втрати цінних доказів. В таких ситуаціях представники ЗСУ, в тому числі й Сил територіальної оборони, мають унікальний доступ до місць події та можуть документувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, щоб сприяти забезпеченню правосуддя. Детальніше про це у статті Гюндуза Мамедова та Віталія Хекала на ZN.UA “Міжнародні злочини Росії: що треба знати про роль військовослужбовців у їх документуванні”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *