Росія застосовує в Україні хімічну зброю — президент США не хоче суворо покарати РФ

 Байден не бажає суворо покарати Росію за застосування хімічної зброї в Україні — The Hill

© blinow61 / depositphotos.com Росія застосовує хімічну зброю й нікого це не хвилює, в тому числі Байдена.

Пам’ятаєте, коли цивілізовані країни світу вважали, що застосування хімічної зброї є воєнним злочином, з яким не можна миритися? І все ж є численні достовірні повідомлення ЗМІ про те, що Росія застосувала хімічну зброю в Україні.

Але, очевидно, Організація Об’єднаних Націй, Міжнародний кримінальний суд і засоби масової інформації надто зайняті засудженням Ізраїлю за те, що він захищається, щоб звернути увагу на воєнні злочини Росії. Навіть президент Джо Байден, який застерігав Владіміра Путіна не застосовувати хімічну зброю, здебільшого розводить руками, зазначає Меррілл Метьюз, науковий співробітник Інституту політичних інновацій у Далласі, штат Техас.

Згідно з повідомленням BBC, “Україна заявляє, що її війська в останні місяці все частіше піддаються хімічним атакам. Інформаційне агентство Reuters повідомило на початку цього року, що російські війська використовували гранати, заряджені сльозогінними газами CS і CN.

У повідомленні також йшлося про те, що “щонайменше 500 українських солдатів постраждали від отруєння токсичними газами, а один з них помер, задихнувшись сльозогінним газом”. І це не перший випадок, коли Росія застосовує хімічну зброю.  

Державний департамент США у своїй заяві від 1 травня повідомив, що Росія порушує заборону на використання хімічної зброї під час війни в Україні. Тож як Державний департамент має намір покарати Путіна і Росію за ці жахливі дії?

Згідно з повідомленням Держдепу, “цими діями Державний департамент накладає санкції на понад 80 юридичних і фізичних осіб, включаючи тих, хто займається: розвитком майбутнього російського виробництва та експорту енергії, металів і гірничодобувної промисловості; ухиленням і обходом санкцій; а також сприянням здатності Росії вести війну проти України”.

“Минуло шість тижнів відтоді, як держава запровадила санкції. Чи шкодять вони Росії, Путіну та тим, хто причетний до просування російської агресії проти України, ніхто не може сказати однозначно. Росія навіть перейшла в наступ протягом останніх кількох тижнів”, — пише Метьюз.

У своєму небажанні накласти сувору ціну на Росію Байден, можливо, наслідує свого наставника, колишнього президента Барака Обаму. У грудні 2012 року Обама виступив зі схожим попередженням на адресу президента Сирії Башара Асада.

У цій промові Обама сказав, що Сирія перетне “червону лінію”, якщо застосує хімічну зброю. Що ж, Сирія це зробила, в тому числі проти цивільного населення, що призвело до тисяч смертей. І все ж Обама відступив. Ніхто, включно з Асадом, не був притягнутий до відповідальності.

“Застосування Росією хімічної зброї в Україні знаменує собою велику ескалацію. А відсутність обурення у ЗМІ, міжнародного та американського суспільства свідчить про значну деескалацію в реакції цивілізованих країн. Інші диктатори тепер знають, що вони можуть використовувати хімічну зброю, а ООН, ЗМІ та США будуть дивитися на це крізь пальці”, — додає Метьюз.

Нагадаємо, що газета The Telegraph повідомляла, що росіяни систематично використовують проти українських військових заборонену хімічну зброю. Українські солдати детально розповіли, що їхні позиції майже щодня опиняються під атаками невеликих безпілотників РФ, які переважно скидають сльозогінний газ, а також інші хімічні речовини.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *