Прорив росіян на Харківщині – у НАТО оцінили перспективи

Російським силам бракує чисельності для стратегічного прориву в Харкові – оцінка НАТО

© https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua Проте певних локальних успіхів вони досягли.

У НАТО вважають, що російські війська не мають достатньої кількості для стратегічного прориву в Харківській області, пише CNN. Про це заявив генерал Крістофер Каволі, Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі. Водночас, він визнав, що росіяни на даному напрямку досягли локального прогресу.

Відповідаючи на запитання на прес-конференції в Брюсселі про те, що російські війська просуваються глибше в північно-східний регіон, генерал Каволі послався на те, що росіяни не мають навичок і можливостей для того, аби  діяти у масштабі, необхідному для використання будь-якого прориву для отримання стратегічної переваги.

Оцінка НАТО була зроблена після того, як російські війська взяли під контроль кілька сіл поблизу кордону після атаки 10 травня. 

«Росіяни справді мають здатність просуватися на місцевому рівні, і вони частково це зробили. Але також вони зазнали локальних втрат. Тож я перебуваю в дуже тісному контакті з нашими українськими колегами, і я впевнений, що Україна утримає позицію», – сказав Каволі.

Сьогодні Харків відвідав  президент України Володимир Зеленський з вищим військовим керівництвом. Обговорювали завдання та потреби бригад, залучених в районах Вовчанська та Липців, а також обговорили перспективи ситуації, загрози впродовж кількох найближчих днів і тижнів та можливості протидіяти російському наступу.

Видання Politico зазначало, що Харків та навколишні населені пункти зіштовхнулися з інтенсивним посиленням тиску з боку російських військ. Це може знаменувати початок вирішальної битви, яка матиме ключове значення для результату війни, пише.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *