Прибуття винищувачів F-16 в Україну — воно сильно не змінить хід війни

Чому надходження винищувачів F-16 не зможе швидко змінити долю України у війні з Росією? — Reuters

© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO Для значного впливу на хід бойових дій Україні потрібно більше літаків, ніж очікується, а також необхідно подолати технічні виклики обслуговування літаків.

Перші літаки F-16 мають прибути до України цього літа. Але тривалість усього процесу — від закупівлі літаків американської розробки до навчання українських пілотів керувати ними — розчарувала Україну. Reuters описало кілька фактів про те, як F-16 можуть допомогти Україні і які перешкоди все ще стоять на шляху їх ефективного розгортання.

Деякі аналітики кажуть, що F-16 самі по собі не стануть переломним моментом у війні. Сергій Кузан, голова неурядової дослідницької групи “Український центр безпеки й співробітництва”, заявив, що для проведення значних операцій Україні знадобиться щонайменше 60 літаків, оскільки вона намагається відтіснити російську авіацію від своїх кордонів.

Кузан додав, що українські військові останніми місяцями докладають значних зусиль, щоб зменшити загрозу для прибуття F-16, атакуючи російські засоби ППО. Поки пілоти набираються досвіду, а військові розбудовують повітряну інфраструктуру, перші поставки можуть принаймні допомогти Україні зміцнити свій повітряний щит, кажуть експерти.

“Літаки F-16 забезпечать певну протиповітряну оборону й потенційно також допоможуть перехоплювати іранські безпілотники Shahed і крилаті ракети. Хоча це дуже дорогий спосіб зробити це, з погляду боєприпасів”, — сказав Джастін Бронк, старший науковий співробітник з питань військово-повітряних сил і технологій Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень.

Експерти також зазначають, що навчання пілотів матиме вирішальне значення. 

“Ви можете мати багато швидких літаків, але якщо у них немає ефективного озброєння, а екіпаж не здатний застосовувати їх з ефективною тактикою, то вони будуть просто збиті у великій кількості”, — додав Бронк.

Бронк також вважає, що технічне обслуговування літаків є ще більш нагальною проблемою, ніж підготовка пілотів. Він повідомляє, що більшість ремонтів і технічного обслуговування доведеться проводити в Україні, і, ймовірно, доведеться покладатися на іноземних підрядників, які знаються на літаках.

Росія вже посилила свої атаки на інфраструктуру в Україні, яка може бути використана для обслуговування і розгортання винищувачів F-16, кажуть деякі експерти. Цілі стануть ще більш важливими, коли прибудуть літаки, пілоти та команди технічного обслуговування.

“Росія щодня завдає ударів по всіх аеродромах, потенційних базах F-16, включаючи спроби пошкодити злітно-посадкові смуги та інфраструктуру. Ці удари не припинялися протягом останніх двох місяців, принаймні”, — сказав Кузан.

Раніше Politico писало, що делікатні літаки F-16 буде важко пристосувати до України. Використовувати “дорогі в обслуговуванні” літаки у воєнний час буде непросто.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *