Позачергове засідання Ради Україна-НАТО – що Сирський розповів головнокомандувачам країн Альянсу

Сирський розповів головкомам країн НАТО про стан та можливий розвиток воєнно-стратегічної ситуації цього року

© Володимир Зеленський / Telegram За словами Олександра Сирського, разом із головнокомандувачами країн Альянсу вдалося напрацювати ефективні механізми практичної співпраці.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський взяв участь у позачерговому засіданні Ради Україна-НАТО на рівні головкомів збройних сил. Він розповів, про що повідомив своїх колег з країн Північноатлантичного Альянсу.

«Поінформував колег з країн НАТО про поточний стан та перспективи розвитку воєнно-стратегічної обстановки на 2025 рік. Поділився з колегами з військового комітету НАТО баченням ймовірних планів ворога та нашими кроками з протидії їх реалізації», – зазначив Сирський.

Головком ЗСУ детально розповів про військову стратегію України. За його словами, військові продовжать працювати над посиленням ударних складових у різних вимірах: на суходолі, у повітрі, на морі, а також в інформаційному та кіберпросторі.

«Ми спільно напрацювали ефективні механізми практичної співпраці, які принесуть практичні результати на полі бою», – додав Сирський.

Нагадаємо, у Польщі на початку 2025 року має розпочати роботу Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти Україна-НАТО (JATEC). Це буде перша спільна інституція України та НАТО. Під час засідання учасники обговорили реалізацію необхідних заходів для створення Центру.

Водночас за словами верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з питань трансформації П’єра Вандьє, завданням цього центру полягає у тому, аби Альянс виніс уроки з майже трьох років війни в Україні, щоб бути краще підготовленим до можливого нападу Владіміра Путіна. У Спільному центрі представники НАТО, цивільні спеціалісти та українці вивчатимуть уроки, отримані в таких сферах, як війна дронів, протиповітряна оборона, штучний інтелект і стійкість цивільного населення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *