Порт в Новоросійську розбудовують – для чого це Росії

Росія розбудовує порт в Новоросійську, оскільки база в Севастополі надто небезпечна

© Міністерство оборони Великої Британії / Twitter Росіяни уже втратили третину свого чорноморського флоту.

Росія розвиває інфраструктуру своє морської військової бази в Новоросійську, оскільки перебування кораблів в Севастополі стало занадто небезпечним.

Як зазначає управління розвідки Міноборони Великої Британії, на початку квітня  фрегат класу «Адмірал Григорович» з керованою ракетною зброєю на борту проводив роботи з перезарядки озброєння на об’єкті Чорноморського флоту в порту Новоросійськ.

«Сучасні російські військові кораблі такі як фрегат «Адмірал Григорович», мають системи вертикального пуску для стрільби крилатими ракетами по морських і наземних цілях. Такі ракети традиційно перезаряджали в Севастополі», – вказують аналітики.

Росія, здебільшого, вивела кораблі та підводні човни Чорноморського флоту  з Севастополя до Новоросійська. Водночас після відсторонення командувача ЧФ РФ у березні 2024 року, флот був найменш активним від початку війни.

Британське Міноборони зазначає, що залишатись в Новоросійську на разі є найкращим способом для Чорноморського флоту Росії уникнути нападу з  боку України. Для цього логістика та інфраструктура технічного обслуговування, матеріально-технічного забезпечення і обробки озброєнь в Новоросійську будуть вдосконалюватись для підтримки нових умов базування флоту на невизначений термін.

Зазначимо, що з початку повномасштабного російського вторгнення Росії в Україну Збройних сили України потопили уже понад 25 російських судна та катери, а також один підводний човен.

Найбільшою втратою ВМФ РФ став крейсер «Москва», який був задіяний при атаці острова Зміїний 24 лютого 2022 року. Судно уразили ракетами «Нептун» 13 квітня 2022 року.

Також у переліку знищених великі десантні кораблі «Мінськ» та «Новочеркаськ». Після знищення останнього РФ почала виводити рештки своїх кораблів із бухт тимчасово окупованого Криму.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *