© EPA / KCNA Він зізнався, що до боротьби його мотивували заяви начальників про те, що південнокорейські війська б’ються разом з українцями.
Полонені північнокорейські військові — 21-річний Пек і 26-річний Рі — розповіли, як потрапили на війну проти України. Як повідомляє The Wall Street Journal, Пек зауважив, що це сталося без попередження. Оскільки він був стрільцем, то регулярно їздив на військові навчання в інші регіони, де була необхідна допомога в тому числі у великих будівельних проєктах. За час служби, яка розпочалася у листопаді 2021-го, він навчився виконувати накази, не ставлячи зайвих запитань.
У листопаді 2024-го потягом його відвезли у Росію, на Далекий Схід. Там він отримав форму, бронежилет, гвинтівку та військовий квиток РФ: “Я не знав, що їду в Росію. Я зрозумів це тільки після прибуття”.
Навчання, які розпочалися згодом, відрізнялися від тих, які проходили у КНДР, лише роботою з безпілотниками. Після їхнього завершення його завезли у Курську область, до кордону з Україною. Пек зрозумів, що перебуває на війні, лише коли потрапив у мережу бункерів неподалік лінії фронту.
Щодо Рі, то він був снайпером у розвідувальному бюро. Він зізнався, що до боротьби його мотивували заяви північнокорейських начальників про те, що південнокорейські війська б’ються разом з українцями. Тож у жовтні на військовому кораблі він попрямував до Владивостока, щоб отримати “справжній бойовий досвід”. Так він потрапив у Курську область.
“Я бився так, ніби Росія була моєю батьківщиною. Не знаю чому, але я не відчував страху”, — зазначив він.
На початку січня його у загоні з іншими військовими КНДР відправили на операцію з блокування стратегічної дороги, якою користувалися ЗСУ. Група потрапила під сильний обстріл артилерії та БпЛА. Пек бачив, як загинули багато його товаришів, а сам отримав поранення ніг внаслідок влучання шрапнелі. Тоді він навіть думав покінчити з життям, адже саме цього вимагав протокол КНДР, аби бійці не потрапили у полон.
“Ви вважаєте, що це те, що ви повинні робити. Від вас чекають, що ви самі приймете рішення… Я думав, що іноземці будуть сильно відрізнятися від нас, північнокорейців. Можливо, навіть дивними. Побачивши їх тут, я зрозумів, що між ними і нами немає жодної різниці, — розповів Рі. — Вони всі хороші люди… Я не знаю, чи воюють російські та українські військові через гроші. Але ми не отримуємо жодних грошей за участь у війні. Ми нічого не отримуємо від цього. Але це наказ, тому я бився”.
Нагадаємо, учора у Reuters повідомили, що Північна Корея направила додаткові сили до Курської області. Та точна чисельність контингенту залишається невідомою.