© depositphotos/palinchak “Важливо також визнати: незважаючи на те, що ситуація на полі бою є важкою, ми не маємо переоцінювати Росію та недооцінювати Україну”.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час підходу до преси в кулуарах Мюнхенської безпекової конференції заявив, що попри важку ситуацію на фронті в Україні союзники мають продовжувати допомагати Києву. Про це повідомляє Укрінформ.
“Наше завдання в тому, щоб ми могли продовжувати підтримувати Україну, тому що це в наших безпекових інтересах. Ситуація є важкою. Той факт, що Сполучені Штати не прийняли відповідного рішення, вже відбився негативно на ситуації на полі бою. Але, я продовжую очікувати, що Сполучені Штати приймуть рішення продовжити підтримку України”, – зазначив генсек Альянсу.
“Важливо також визнати: незважаючи на те, що ситуація на полі бою є важкою, ми не маємо переоцінювати Росію та недооцінювати Україну. Цього тижня українці продемонстрували ще раз свої навички та компетенцію, коли йдеться про завдання ударів, коли потопили ще один російський корабель у Чорному морі”, – додав він.
За його словами, під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО від союзників пролунали нові зобов’язання щодо підтримки України. Це, зокрема, стосується бойових літаків F-16 та з поставок засобів протиповітряної оборони. Союзники зобов’язалися також доставити в Україну один мільйон дронів.
“Україна стає ближчою до НАТО. Ми погодили створення нового центру для вдосконалення й тренування, щоб вивчати уроки, які винесла Україна. Сьогодні також Франція й Німеччина підписують безпекові зобов’язання з Україною. Ми вітаємо такі зобов’язання. Вони не є альтернативою членству в НАТО, але вони допоможуть Україні просунутися ближче до НАТО. Тож, ми маємо продовжувати підтримувати Україну, та забезпечити, щоб Україна стала членом Альянсу”, – сказав Столтенберг.
Коментуючи уточнююче запитання журналістів, чого він чекає у ставленні до війни в Україні від країн Південної Америки, генсек НАТО заважив, що Україну мають підтримувати всі у світі, хто вірить у свободу й демократію.
“Перемога Путіна могла би бути не лише трагедією для України, вона могла би зробити весь світ більш небезпечним. Це було б посланням для авторитарних лідерів по усьому світу, – якщо вони скористаються силою, вони отримують все, що хочуть. Тоді всі ми будемо більш вразливими. Тож всі, хто вірить в свободу і демократію, мають стояти разом та стояти поряд з Україною”, – сказав очільник НАТО.
Раніше Віцепрезидентка США Камала Гарріс на Мюнхенській конференції з безпеки під час дискусії про роль США у світі заявляла, що Вашингтон разом із союзниками продовжать підтримку України.
За її словами, два роки тому, коли вона вперше брала участь у форумі в Мюнхені, напередодні вторгнення Росії в Україну, багато хто думав, що Київ впаде за кілька днів. Але хоробрість народу України разом із лідерством Президента Зеленського та коаліції з 50 країн на чолі зі США дозволили Україні досягти того, що багато хто вважав неможливим.