Підтримка України – Лідери балканських країн підписали декларацію на саміті в Афінах

На саміті в Афінах лідери балканських країн прийняли декларацію про підтримку України

Фото ілюстративне © European Union Учасники саміту висловили непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

Лідери 11 країн на саміті Україна-Балкани в Афінах у понеділок, 21 серпня, підписали декларацію про підтримку України. Про це повідомляється на сайті офісу президента України. 

Документ, зокрема, підписали президент Сербії Александар Вучич, президент Молдови Майя Санду, президент Чорногорії Яков Мілатович, прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, прем’єр-міністр Косово Альбін Курті, голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Боряна Кришто, прем’єр-міністр Північної Македонії Димитар Ковачевський, прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, а також президент України Володимир Зеленський, у присутності президента Європейської Ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

У декларації наголошується, що вторгнення Росії в Україну є поворотним моментом для Європи, що створює новий рівень усвідомлення спільних принципів, єдності та спільного майбутнього у межах ЄС. 

“Це критичний час для безпеки, миру та стабільності нашого Європейського континенту. Закони та принципи, які так довго сприяли стабільному й передбачуваному порядку європейської безпеки, були порушені, і ми знову стаємо свідками прояву згубних наслідків ревізіонізму”, – йдеться у документі.

На тлі російської агресії учасники саміту висловили непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що ґрунтується на цінностях демократії та верховенства права.

Учасники декларації погодилися, що не може бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства, такі як напади на цивільне населення та руйнування інфраструктури, наголосивши, що всі винні повинні бути притягнуті до відповідальності.

“Ескалація агресивної війни проти України виявила нагальну потребу в сильному, стійкому та всеосяжному ЄС як наріжному камені миру та процвітання наших народів у ці складні часи”, – йдеться у декларації. 

У документі також наголошується, що Західні Балкани, Україна та Молдова, географічно прилеглі до держав ЄС, мають спільну європейську спадщину, історію та майбутнє, визначене спільними можливостями та викликами. 

Учасники саміту заявили, що задля миру, безпеки та стабільності у Європі важливо, щоб ці регіони були прийняті як повноправні члени європейської сім’ї.

“Ми підкреслили необхідність активізації та переорієнтації процесу розширення, який був би відчутним і таким, що заслуговує на довіру, без скорочення шляхів до виконання встановлених умов. Ми висловили нашу готовність підтримувати Україну та Молдову у здійсненні наступних кроків у процесі вступу до ЄС, щойно вони завершать необхідні реформи”, – заявили лідери країн. 

Раніше повідомлялося, що Зеленський відвідав Грецію. Україна та Греція, зокрема, підписали спільну декларацію про євроатлантичну інтеграцію Києва. Також Греція підтримала вступ України в НАТО, коли члени Альянсу дійдуть згоди та будуть виконані умови, як зазначено в декларації Вільнюського саміту.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *