© maliunok / instagram МКС видав ордери на арешт російського диктатора та низки його поплічників.
ЄС вкотре найрішучішим чином засудив неспровоковану, невиправдану та незаконну агресивну війну Росії проти України, яка є грубим порушенням міжнародного права. Також у ЄС нагадали про шість ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом, у тому числі проти російського диктатора Владіміра Путіна за злочин незаконної депортації українських дітей, згідно з заявою після засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.
“Всі держави-учасниці Римського статуту зобов’язані виконувати ордери на арешт, видані МКС”, – наголошується у заяві ЄС.
“Не може бути безкарності за воєнні злочини, злочини проти людяності й інші злочини, скоєні в контексті агресивної війни Росії проти України, включно зі злочином агресії. Усі винні мають бути й будуть притягнуті до відповідальності”, – додали в ЄС, запевнивши, що Союз залишається непохитним у підтримці України й підтверджує відданість наданню подальшої багатогранної підтримки Києву стільки, скільки це буде потрібно.
ЄС залишається глибоко стурбованим долею всіх українських дітей та інших цивільних осіб, незаконно переміщених російськими окупантами.
“Європейський Союз повторно закликає Росію та Білорусь негайно забезпечити їхнє безпечне повернення в Україну. Ми продовжуватимемо вимагати негайного звільнення Росією всіх осіб, незаконно позбавлених волі, включно з трьома свавільно затриманими офіційними особами ОБСЄ”, – йдеться в заяві.
ЄС також наголосив, що залишається непохитним у підтримці справедливого й сталого миру відповідно до міжнародного права, включаючи Статут ООН, з повною повагою до суверенітету й територіальної цілісності України.
Для досягнення цього Союз закликав агресора, Росію, негайно припинити свою війну, повністю вивести всі свої війська і техніку з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
МКС видав ордери на арешт Путіна та низки його поплічників. Про те, що означає відмова країни-члена МКС видавати Суду підозрюваного та що загрожує державі, яка ігнорує зобов’язання за Римським статутом, розповідав Гюндуз Мамедов у статті “Візит Путіна до Монголії: в чому проблема”.