Оголошення  тривоги в Україні – навіщо росіяни тестують дозаправку в повітрі – коментар Повітряних сил

Повітряні сили прокоментували відпрацювання росіянами дозаправки у повітрі

© EPA-EFE/YURI KOCHETKOV Через ці тренування тривоги стали затяжними та тривають по кілька годин.

Тривалі повітряні тривоги в Україні зумовлені довшими тренувальними польотами російських літаків МіГ-31К, які є носіями ракет «Кинжал», – винищувачі відпрацьовують нові маневри й дозаправку в повітрі, розповів речник Повітряних сил України  Юрій Ігнат у коментарі «Бабелю».

Він зазначив, що в Повітряних силах не можуть передбачити, чи буде політ російських винищувачів навчальним чи бойовим, тому тривогу по всій території України оголошують під час кожного злету. Градації рівня загроз при злетах таких літаків немає.

Оскільки ПС ЗСУ повідомляють про причину оголошення повітряної тривоги,  громадяни та організації можуть для себе вирішувати, які заходи безпеки вживати, якщо є тільки зліт МІГ, але ще немає пусків ракет.

«Якщо брати до уваги пуск ракети «Кинджал», то люди мають сім хвилин для переміщення у безпечне місце», – зазначив Ігнат.

Водночас він додав, що у Повітряних силах не знають для чого саме зараз росіяни почали відпрацьовувати дозаправку у повітрі. При цьому злітають російські винищувачі з трьох аеродромів, які розташовані умовно близько  до України і з патрулюванням Чорного моря це ніяк не повʼязано.

«Для атак по Україні дозаправка теж не потрібна, тому поки незрозуміло, навіщо вони дозаправляються», –  констатував Ігнат.

На запитання про можливі зміни у підході до оголошення тривог речник сказав, що це не компетенція Повітряних сил — вирішує вище військово-політичне командування.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що Київ звернувся з проханням до партнерів передати засоби ППО лише на зимовий період, щоб мати змогу поєднувати, зокрема, захист енергетичних об’єктів і портової інфраструктури.

Україні потрібно адаптувати західні ракети під наші установки ЗРК і забезпечити їхню сумісність із РЛС. Як мінімум рік для того, щоб це все зробити, ми вже втратили, пише Ігор Маскалевич у статті “Як Україна не підготувалася до захисту своєї енергосистеми й кому за це має бути соромно”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *