© Володимир Зеленський / Telegram Із шести обмінів з початку року три відбулись після 6 серпня.
Операція Збройних сил України в Курській області Росії стимулювала російську владу брати участь у обмінах військовополоненими, але це може бути короткотерміновий ефект, зазначає американський Інститут вивчення війни.
«Українські офіційні особи неодноразово підкреслювали, що вторгнення на Курськ посилило переговорну силу України щодо обміну військовополоненими з Росією після того, як Кремль постійно відкидав спробу України домовитися про обмін», – зазначають аналітики.
Так, лише цього тижня сторони провели два обміни. В Україну повернулись 49 та 103 полонених відповідно, в тому числі захисники «Азовсталі» у Маріуполі. Загалом же це уже третій обмін з моменту наступу ЗСУ у Курській області.
До цього, з 1 січня по 6 серпня 2024 року, Росія та Україна провели лише три обміни військовополоненими, що охопили приблизно 405 українських та 423 російських військовополонених.
Як зазначав раніше головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський, у Курській області українські війська взяли в полон 594 російських військових, значна частина із яких строковики. Саме полон російських строковиків викликав у Росії суспільне обурення та стимулював владу до обмінів.