© Володимир Зеленський / Facebook Захисники мають серйозні поранення та важкі хвороби.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що нашій країні вдалося домогтися окремого формату для повернення важкопоранених та хворих полонених. Під час сьогоднішнього обміну було повернуто 25 українських солдатів, матросів, сержантів, а також цивільного, якого росіяни викрали на Київщині. Серед них є представники Національної гвардії, Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Державної прикордонної служби України та Військово-морських сил.
Україні вдалося також забрати поранених українських військовослужбовців із Курської області. Найстаршому звільненому з полону — 60 років, а наймолодшому — 24 роки.
“Поранені мають, зокрема, втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям”, – йдеться в повідомленні.
У Координаційному штабі наголосили, що відповідно до норм Третьої Женевської конвенції, у першу чергу з полону мають бути повернені важкопоранені та важкохворі.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов раніше повідомляв, що в минулому році вдалося повернути з російського полону на 356 громадян України більше, ніж у 2023 році. За рік з полону було звільнено 1358 українців.