Нідерланди можуть відправити Україні перші F-16

Перші нідерландські винищувачі F-16 вже незабаром будуть в Україні — міністерка оборони

© EPA / OLIVIER HOSLET Необхідний для експорту винищувачів дозвіл видано.

Перші нідерландські винищувачі F-16 можуть відправитися в Україну вже незабаром. Ліцензія, необхідна для експорту винищувачів, вже видана, повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в Палаті представників парламенту, повідомляє De Telegraaf.

“Нідерланди передали 24 винищувачі F-16 українцям, які відчайдушно потребують цих літаків для захисту від російських повітряних атак. 

Коли саме винищувачі відправляться в Україну, поки що тримається в таємниці. Палата представників буде проінформована про це конфіденційно”, — повідомила Оллонгрен.

Інші західні країни також пообіцяли надіслати Україні F-16. Нідерланди відіграють провідну роль у цій коаліції, зокрема, коли йдеться про підготовку екіпажів та озброєння винищувачів.

Раніше Кайса Оллонгрен заявляла, що 24 винищувачі F-16, які Нідерланди мають намір передати Україні, можуть бути використані для завдання ударів по цілях на території Росії.

Ще ціла низка країн дозволили використовувати їхню зброю на території РФ. Зокрема йдеться про Канаду, Францію, Велику Британію, Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Нідерланди, Швецію, Чехію та Фінляндію. Окрім того, у Данії також заявили, що українці зможуть використовувати їхні F-16 для ударів по цілях у Росії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *