Навчання пілотів ЗСУ на F-16 — на базах союзників не вистачає місць для українських військових — новини Україна

США не вистачає місць для навчання усіх 30-ти пілотів ЗСУ на F-16. На базі в Аризоні можуть тренуватися менше половини — Politico

© Скріншот з відео Аналогічна проблема з кількістю місць для навчання у Данії та Румунії.

Українські високопосадовці закликають США та інших союзників пришвидшити навчання українських пілотів на винищувачах F-16, які вже скоро надійдуть в нашу країну, пише Politico. Йдеться про 30-х українських військових, тоді як в адміністрації Джо Байдена заявляють, що програма, які діє в Аризоні, не передбачає роботу з більш ніж 12-ма фахівцями. 

Аналогічна проблема з кількістю місць для навчання у Данії та Румунії. 

Протягом останніх тижнів Київ просив про те, аби додаткових пілотів навчали саме на базі в Аризоні. Але Штати свою відмову аргументували ще й тим, що на тренування очікують пілоти й з інших країн, перед якими Вашингтон не може порушувати свої зобов’язання. 

“Ми розробили та впроваджуємо план навчання, який відповідає прогнозованим графікам розміщення літаків, які в кінцевому підсумку формуються низкою факторів, включно з потребами в технічному обслуговуванні та підтримці, вимогами до інфраструктури та допоміжного обладнання, а також термінами пошуку літаків та пропускною здатністю пілотів”, — зазначив офіційний представник Пентагону майор Чарлі Дітц.

За даними ЗМІ, сьогодні вісім українських пілотів вже навчаються у Данії. Втім об’єкт, де це відбувається, планують закрити наступного року, адже країна переходить на винищувачі F-35. 

Тим часом навчання пілотів готуються проводити також на базах Румунії. Але журналісти наголошують, що така програма буде дорогою, а кількість місць там — також обмеженою. 

Ймовірно, до кінця 2024-го навчання на F-16 закінчать 20 українських льотчиків. Тим часом для керування повною ескадрильєю, що налічує 20 реактивних літаків, потрібно вдвічі більше фахівців — 40. 

Нагадаємо, генерал-лейтенант запасу Повітряних сил США Девід Дептул вважає, що з допомогою F-16 ЗСУ матимуть можливість бити по ключових цілях у РФ. Також це знизить здатність окупантів розгортати свої сили в Україні. До слова, кілька країн вже повідомили, що дозволять захисникам використовувати свої борти для ударів по території Росії. Йдеться про Нідерланди та Данію. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *