Наступ Росії у Донецькій області 2024 — чи допоможе ЗСУ американська допомога вистояти — новини Україна

Росіяни не зможуть перетворити свої тактичні перемоги в оперативні. Їх вікно можливостей закриється — аналітики

© Генеральний штаб ЗСУ Головне завдання Сил оборони — вирівняти співвідношення артилерійських обстрілів.

В Інституті вивчення війни США сказано, що російські окупанти планують масштабне проникнення вглиб позицій ЗСУ на північний захід від Авдіївки у Донецькій області. Для цього вони зосередили дивізію з чотирьох бригад на лінії Бердичі-Новокалинове. В останньому звіті ISW сказано, що є чотири варіанти просування цих сил: 

  • на захід від Бердичів;
  • вбік селища Очеретине;
  • від Очеретиного далі на захід уздовж дороги О0544 (Керамік-Мирноград);
  • на північ у напрямку селища Новокалинове.

Завдяки операціям у цих районах росіяни вже створили стратегічні виступи вздовж лінії фронту, довжина яких сягає семи кілометрів. Але аналітики наголошують, що вони невеликі та надто вузькі, аби стати відправними точками для більш масштабних операцій.  

На заваді планам ворога може стати й військова допомога від США, яку вже скоро повинні отримати захисники. Це забирає у росіян насамперед час для підготовки операцій на цій ділянці фронту. 

Також окупанти намагаються активізувати темпи просування на лиманському напрямку та на захід і південний захід від Донецька. Командування ворога розуміє, що вікно можливостей скоро закриється, тому намагається закріпити свої успіхи на цій ділянці. 

“Здатність вирівняти співвідношення артилерійських обстрілів з силами агресора на полі бою матиме вирішальне значення для здатності Сил оборони позбавити російські війська ініціативи та сповільнити темпи їхнього просування на авдіївському напрямку”, — йдеться у звіті.

Експерти очікують, що допомога від Штатів дозволить ЗСУ витримати майбутні наступальні операції окупантів. Вони додають, що росіяни, швидше за все, не зможуть перетворити свої тактичні успіхи на значущі оперативні перемоги. 

Нагадаємо, очільник ГУР МО Кирило Буданов попередив, що на Україну найближчим часом чекає важкий, але не критичний період. Проблеми розпочнуться з середини травня, попередив він, маючи на увазі початок нового наступу Росії на фронті. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *