Наступ РФ навесні чи влітку – де росіяни можуть почати широкомасштабний наступ

РФ можливо готується до широкомасштабного наступу, аби захопити більше територій у чотирьох областях – FT

© Getty Images Також є побоювання щодо Харкова.

Росія можливо готується до широкомасштабного наступу в Україні наприкінці весни чи влітку. При чому це може відбутися на чотирьох напрямках – донецькому, херсонському, луганському та запорізькому, пише Financial Times з посиланням на українських та західних чиновників.

У виданні зазначили, що після так званих виборів президента Владімір Путін набрався сміливості. І тому росіяни спробують захопити більшу частину відповідних українських областей, які Путін незаконно анексував ще у вересні 2022 року.

У FT також пишуть, що офіційні особи в Києві занепокоєні також тим, що РФ можуть планувати напад на Харків – друге за величиною місто України. Зокрема країна-терористка мобілізує сотні тисяч військових і обстрілює місто ракетами, готуючись до цього.

Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов також зазначив, що Україна очікує від російських окупаційних військ посилення наступальних дій, особливо під Донецьком, наприкінці весни — на початку літа. За його словами, до початку очікуваного наступу армії РФ значних змін на фронті не буде. 

Тоді як головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що на східному напрямку впродовж останніх днів ситуація суттєво загострилася, оскільки росіяни після проведення у Росії так званих президентських виборів активізували наступальні дії.

Своєю чергою аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначали, що росіяни вже створюють підґрунтя для майбутнього наступу. Зокрема, вони б’ють по українській енергетиці. У ISW пояснили, що це необхідно не лише для руйнації цивільної інфраструктури, але і для виснаження української протиповітряної оборони.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *