Національний військовий меморіал в Україні – У Мінветеранів планують розпочати будівництво у листопаді цього року

Мінветеранів: Плануємо розпочати будівництво Національного військового меморіалу наприкінці листопада цього року

© Getty Images “Пам’ять про тих, хто віддав найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України, має бути гідно увіковічнена”.

Перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун заявив, що будівництво Національного військового меморіалу планують розпочати вже наприкінці листопада цього року. Про це він розповів в ефірі телемарафону.

Зазначається, що його мають створити у Гатненській громаді під Києвом.

“Технічно й документально роботи розпочалися. Отримано низку технічних умов щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища. Безпосередньо саме будівництво плануємо розпочати наприкінці листопада, і здачу першої черги, для того, щоб могли проводити поховання наших полеглих героїв, до кінця 2023 року”, – розповів урядовець.

За його словами, у серпні Уряд прийняв постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища (НВМК) на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Це дозволить прискорити терміни створення меморіального комплексу.

Порхун додав, що місце розташування було обрано за такими критеріями: загальна площа земельної ділянки має бути більше ніж 100 гектарів з урахуванням санітарних норм та можливістю будівництва меморіального комплексу, зручна локація з наявним громадським транспортом, можливість проведення офіційних церемоніальних заходів. І найголовніше – ділянка не повинна мати юридичних перепон, які здатні зупинити будівництво кладовищ.

НВМК включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, музей, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань. Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії.

“Політика Героїв є дуже важливою, особливо зараз, коли наша країна знаходиться у стані війни. І пам’ять про тих, хто віддав найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України, має бути гідно увіковічнена. Національне військове меморіальне кладовище створюється вперше в історії нашої держави. Ми беремо за основу Арлінгтонський національний цвинтар. Поховання тут здійснюватимуться за згодою родин полеглих Захисників і Захисниць України”, – підсумував він.

Раніше мер Києва Києва Віталій Кличко заявляв, що міська рада прийняла рішення про відведення 8 гектарів землі для створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *