Можливий виграш Росії — у такому разі, коли Путін отримає всі ресурси України, його буде неможливо зупинити

З ресурсами України Путіна було б неможливо зупинити — The Telegraph

© EPA-EFE/ALEXANDER KAZAKOV Економічний та військовий потенціал Росії різко зросте у разі захоплення України. 

Якщо б Росія змогла захопити всю Україну, це було б подарунком для Кремля. Не йдеться про політичну перемогу в Росії чи навіть військовий тріумф у вигляді виходу до кордонів ЄС. Мова йде про все, що отримає Москва, якщо їй буде дозволено взяти під повний контроль свого сусіда.

Захоплення України надзвичайно б збагатило Росію. Цей новий, багатший і потужніший Кремль буде добре оснащений для майбутньої агресії та економічного шантажу Заходу. Газовий шантаж Росії після повномасштабного вторгнення є гарним показником того, що може статися, якщо Путін доб’ється свого. Наслідки отримання Росією повного контролю над Україною будуть відчутні не одразу. Вони розгортатимуться роками й десятиліттями, зачепивши кожен куточок землі й спричинивши хаос у світовій економіці, припускає Ліліан Бівінгс, у газеті The Telegraph.

Погляньмо спочатку на короткострокову перспективу. Негайний вплив, якщо Росія домінуватиме на всій території України, буде приблизно таким: Росія отримує повний контроль над чорноморськими портами країни, через які експортується зерно, здатне прогодувати 400 мільйонів людей.

Ще одним наслідком захоплення України могло б бути те, що Росія отримає повний доступ до військово-промислового комплексу, який Україна розбудовувала протягом останніх двох років. Ні, не лише західну зброю, а й зброю, яку розробляє сама Україна. Путін також отримав би доступ до активів українських аграрних та металургійних гігантів — Україна є 20-м найбільшим виробником сталі у світі.

Крім того, згідно з оцінками українських дослідників, Україна володіє 500 000 тоннами запасів літію — найбільшими в Європі — який є критично важливим компонентом електромобілів. Початок видобутку літію був перерваний через війну. Росія може отримати абсолютно невикористаний ресурс, яким можна буде користуватися.

Росія також може отримати величезні запаси газу і чотири атомних електростанції України. З початку повномасштабного вторгнення вона вже окупувала найбільшу атомну електростанцію в Європі — Запорізьку атомну електростанцію. А обмін електроенергією, який відбувається між Україною та Європою після з’єднання мереж у 2022 році? Це також може опинитися в руках Росії.

“Кожна затримка з наданням допомоги, кожен кілометр, пройдений Росією на полі бою в її просуванні на захід, наближає Кремль до цієї кінцевої винагороди”, — підсумовує Бівінгс.

Раніше газета The Telegraph повідомляла, що поразка України потенційно призведе до розпаду НАТО. Якщо Україна впаде, а агресія Росії обернеться проти союзників по НАТО, таких як країни Балтії чи Польща, слід очікувати фрагментації НАТО або навіть його заміни тими країнами, які не можуть дозволити собі залишатися вразливими через слабкість своїх так званих союзників.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *