Мобілізація в Україні – За 2024 рік наша держава змогла призвати близько 200 тисяч новобранців

WP: У 2024 році Україні вдалося мобілізувати 200 тисяч новобранців, але цього недостатньо

© depositphotos/Bumble-Dee Співрозмовники видання також стверджують, що зросла кількість випадків дезертирства.

Протягом минулого року Україна змогла призвати близько 200 тисяч новобранців, але діючі військові продовжують стверджувати, що цього недостатньо в нинішніх умовах. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на неназваних українських та західних посадовців.

“Хоча колишній головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний закликав до мобілізації 500 000 осіб у 2024 році, президент Володимир Зеленський відкинув цю цифру як завищену. За оцінками українських і західних чиновників, Київ в кінцевому підсумку призвав близько 200 000 призовників. Зеленський також відмовився від пропозицій Білого дому щодо подальшого зниження призовного віку до 18 років», – йдеться у матеріалі.

Минулого року парламент України ухвалив нові мобілізаційні заходи, які знизили мінімальний призовний вік до 25 років. Але українські військовослужбовці кажуть, що призов відбувся надто пізно – коли підрозділи вже були сильно недоукомплектовані після місяців без заміни. За їхніми словами, дезертирів також побільшало, оскільки люди більше не йдуть воювати добровільно, а змушені.

Деякі солдати сказали, що вони також змирилися з тим, що західна військова допомога зменшується і, ймовірно, продовжуватиме зменшуватися і надалі. За словами військових, без цієї допомоги Україні бракує військових ресурсів, щоб відтіснити росіян. Росія зберігає артилерійську перевагу і зараз використовує нові самознищувальні безпілотники, які літають за допомогою оптоволоконних кабелів, що робить їх особливо смертоносними.

Нагадаємо, протягом листопада близько 6 тисяч військовослужбовців, які раніше самовільно залишили місця служби, повернулися до лав ЗСУ. Проте все більше мотивованих військових, які воюють від початку повномасштабної війни, вирішують піти у “самоволку”. Чому? І що з цим робити? Про це писала Леся Литвинова в статті “Мобілізація і СЗЧ: доросла чесна розмова”.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *