Мобілізація в Україні 2024 – у кого можуть забрати авто на війну

Автомобіль на потреби ЗСУ: юристка пояснила, за яких умов його можуть забрати

© Pexels Це передбачено новим законом.

У середині квітня президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Серед змін, які передбачає закон, безоплатне вилучення в українців автомобілів на потреби ЗСУ. Юристка Євгенія Захарченко розповіла «Суспільному» у кого та за яких умов можуть забрати машину.

Вона зазначила, що відповідно до закону, вилучатимуть не всі машини і не у кожного. Якщо у людини є лише один автомобіль, то його забирати не можна. Якщо їх декілька, то забиратимуть той, який більше підходить для оборонних потреб. Однак перед цим мають провести оцінку його ринкової вартості.

Щодо транспорту, який належить підприємствам та організаціям усіх форм власності, то його вилучення буде визначатись у відсотках. Наприклад, якщо сільськогосподарське підприємство має трактори, то 25% зі 100% можуть забрати на потреби Сил оборони.

Кількість та тип машин, згідно з мобілізаційним планом, будуть встановлювати місцеві держадміністрації. Право забирати транспорт матимуть працівники терцентрів комплектування, Служби безпеки України та Головного управління розвідки.

Як вилучатимуть авто на потреби ЗСУ

Список необхідних автомобілів, які потрібні, складають Збройні сили України. Після цього в областях формують мобілізаційне замовлення. ТЦК та власник оцінюють ринкову вартість машини, її технічний стан та складають акт прийому-передачі. Опісля транспорт ставлять на облік у терцентр комплектування і можуть вилучати.

Якщо власнику авто повідомили, що його транспорт заберуть для ЗСУ, то він не може виїжджати на ньому за межі області, країни, продавати, дарувати чи передавати під заставу. Якщо він хоче виїхати за межі Кіровоградщини, то він може це зробити після повідомлення ТЦК і на строк не більше одного місяця.

Інформацію про наявні транспортні засоби у людей ТЦК отримає від органів, що ведуть їхній облік – це МВС, Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

Повернути машину власнику мають протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Порядок компенсації збитків, заподіяних транспортним засобам, має визначити Кабмін.

Нагадаємо, кому треба та не треба йти до ТЦК після набуття чинності нового закону. Він зобов’язує військовозобов’язаних оновити свої дані протягом 60 днів (починаючи з 18 травня).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *