© Getty Images Військовозобов’язані мають пройти військово-лікарську комісію.
В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Вони зобов’язані пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).
Помічник адвоката АО «Verity Group» Владислав Лук’яненко розповів «Фокусу», скільки може тривати обстеження ВЛК.
Лікарі визначають необхідність додаткових обстежень з урахуванням необхідності отримання повної та об’єктивної інформації про стан здоров’я людини. Термін проведення медоглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, включно з необхідністю направлення на додаткові методи дослідження, лабораторні обстеження становить не більше 14 днів. Після проведення медичного огляду, ВЛК виносить постанову про придатність чи непридатність до військової служби.
За словами юриста, згідно із постановою Кабміну, придатність резервістів та військовозобов’язаних до військової служби за станом здоров’я кожний лікар визначає індивідуально.
«Висновки про придатність або непридатність резервістів та військовозобов’язаних до військової служби, подані ними скарги та об’єктивні дані, виявлені у процесі медичного огляду, а також установлений діагноз вносяться кожним лікарем до картки обстеження та медичного огляду та до інших документів, що засвідчується особистим підписом лікаря та скріплюється його особистою печаткою, із зазначенням дати проведення медичного огляду відповідно до вимог, визначених Міноборони», — наголосив Владислав Лук’яненко.
Нагадаємо, в умовах воєнного часу термін дії висновку військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність до військової служби становитиме один рік. Такі зміни до попередньо існуючих норм вніс Кабінет міністрів України своєю постановою від 16 травня 2024 року.