Мобілізація в Україні 2024 – як стати на військовий облік у 17 років за кордоном

Військовий облік: що робити сімнадцятирічним українцям за кордоном

© Hromadske Пояснення дали у Міноборони.

У квітні президент України підписав закон №10449 про мобілізацію і 18 травня він набрав чинності. Новий закон передбачає суттєві зміни до мобілізаційного законодавства. В тому числі він зобов’язує військовозобов’язаних громадян протягом 60 днів оновити свої дані.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону  наголосив, що 17-річні українці, які знаходяться за кордоном та мають стати на військовий облік, можуть оновити свої дані через дипломатичні установи, а не через застосунок «Резерв+», пише «УНІАН».

«У правилах військового обліку було прописано, що в 17 років треба стати на військовий облік. Через «Резерв+» та дистанційно це зробити було неможливо. Тепер Кабмін врегулював це», — підкреслив він.

Речник додав, що 17-річним юнакам потрібно безпосередньо з’явитися у дипломатичну установу, принести свої документи і стати на військовий облік.

«А вже дипломатичні установи будуть передавати це в ТЦК та СП. Це дуже важливо, бо не так перенавантажує ТЦК тими людьми, які мали б приїжджати в Україну. Вони зможуть це зробити за кордоном та продовжити своє навчання, щоб в майбутньому застосувати свої знання на благо України», — підкреслив він.

Речник Міноборони зауважив, що взагалі процес оновлення даних через застосунок триває стабільно. Очікується, що після 18 червня, коли у «Резерв+» з’явиться QR-код, показники динаміки значно зростуть. За його словами, багато військовозобов’язаних чекали появи даної опції, щоб вже тоді оновити свої дані.

«Для багатьох українців цей QR-код є певним символом, так би мовити, легітимізації. Тому що електронний документ можна буде всюди показувати, він буде рівнозначний паперовому. Після появи QR-коду можна буде перетинати кордон із застосунком «Резерв+» і немає виникати жодних проблем через це», – підсумував він.

Нагадаємо, які документи необхідні для того, щоб стати на військовий облік.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *