Мобілізація в Україні 2024 – як отримати право на відстрочку, якщо є інвалідність

Інвалідність встановлена після повномасштабної війни: чи мають такі особи право на відстрочку

© freepik/freepik Пояснення дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі з них мають право на відстрочку від мобілізації.

Адвокатка Марина Бекало пояснила, чи має на неї право чоловік, якому була встановлена інвалідність II групи після 24 лютого 2022 року.

Вона підкреслила, що така особа маєте право на відстрочку незалежно від того, коли вона вперше отримала інвалідність.

Пункт 5 перехідних положень Закону  від 11 квітня 2024 року № 3633-IX за яким встановлено вжиття заходів щодо перевірки встановлення інвалідності чоловікам віком від 25 до 50 років, яким після 24 лютого 2022 вперше встановлено інвалідність II та III груп, ніяким чином не впливає на право на отримання відстрочки.

Отже, згідно до абз.2 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в редакції, що набула чинності з 18.05.24р., не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

«При цьому, для отримання відстрочки, ви спочатку маєте виконати всі вимоги правил військового обліку, оновити свої дані, пройти ВЛК, після чого отримати відстрочку. Адже, всі хто не виключений з військового обліку за станом здоров’я згідно висновку ВЛК, має виконати цю вимогу. Тому, вам потрібно з’явитися в ТЦК та СП з паспортом та кодом, дипломом про освіту (це потрібно для встановлення військово-облікової спеціальності), та головне довідкою МСЕК та пенсійним посвідченням», – пояснила вона.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я розповіли про особливості перевірок рішень медико-соціальних експертиз (МСЕК). Там зазначили, що це стосується рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності громадянам України чоловічої статі віком від 25 до 50 років, яким після 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом (18.05.2024) вперше встановлено інвалідність II та III груп. Але є виключення. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *