Мобілізація в Україні 2024 – як батьку трьох дітей отримати відстрочку

Відстрочка від мобілізації: як її отримати багатодітному батьку

© depositphotos/serrnovik Пояснення дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі з них мають право на відстрочку на законних підставах.

Адвокатка Марина Бекало пояснила, як багатодітному батьку  отримати відстрочку від мобілізації.

За її словами, для отримання права на відстрочку в ТЦК та СП необхідно подати заяву, за формою що передбачена Додатком 4 Постанови КМУ від 16 травня 2024 р. № 560.

До заяви надаються копії документів, що передбачені Додатком 5 вказаної Постанови, а саме: свідоцтва про народження дітей, свідоцтва про шлюб та при наявності посвідчення багатодітної родини (але не обов’язково). Правила (алгоритм) отримання відстрочки  передбачені Постановою КМУ №560.

«Так, заяву на відстрочку заповнюєте, роздруковуєте та підписуєте. Подаєте в двох екземплярах. Їх зобов’язані зареєструвати в ТЦК та СП (п. 58 Постанови). Другий екземпляр з відміткою про реєстрацію повертається вам»,- розповіла експертка.

Комісія ТЦК та СП зобов’язана розглянути заяву протягом 7 днів з дня надходження. За результатами розгляду заяви з документами, комісія приймає рішення про надання відстрочки або відмови у наданні відстрочки.

Рішення оформлюється протоколом та про результат розгляду питання, заявнику повідомляється через засоби телефонного/електронного  зв’язку або поштою, на наступний день після ухвалення.

У разі ухвалення позитивного рішення, особі мають надати довідку про отримання відстрочки (за формою 6 Постанови).

У разі відмови у наданні відстрочки, виноситься письмове рішення за формою 7 Постанови, яке може бути оскаржене в судовому порядку.

«Звертаю увагу, що до  ухвалення комісією рішення вас не мають права направляти на медичний огляд ВЛК та ви не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Після винесення рішення про надання відстрочки, вам надають довідку про отриману відстрочку, а також направлять на ВЛК. Після виконання всіх вимог правил військового обліку, вам мають видати військово-обліковий документ, як в паперовому вигляді, так ви його можете згенерувати в електронному кабінеті Резерв+», – підсумувала юристка.

Нагадаємо, хто зі студентів має право на відстрочку та як її оформити.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *