Мобілізація в Україні 2024 – чи випустять за кордон тимчасово непридатного

Воєнний стан: чи може виїхати за кордон тимчасово непридатний

© depositphoto/Wlad_Mus Зараз право чоловіків на виїзд за кордон обмежено.

Нещодавно Верховна Рада проголосувала за продовження в Україні воєнного стану та загальної мобілізації. Тепер вони триватимуть до середини травня. В цей час право чоловіків на виїзд за кордон обмежено. Але деякі категорії військовозобов’язаних можуть виїхати з країни в цей час.

Юристка Олена Насеко пояснила, чи може виїхати за межі України тимчасово непридатний. Вона зазначила, що їм дозволяється виїзд за межі України, але за умови наявності відповідних діючих підтверджуючих документів. Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Для виїзду за кордон їм потрібно мати при собі закордонний паспорт, військово-обліковий документ та оригінал довідки ВЛК з записом про тимчасову непридатність та датою наступного переогляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність підлягає затвердженню штатною ВЛК.

Юристка також попередила, що якщо ВЛК знову визнає особу тимчасово непридатною на строк до двох або шести місяців, але ТЦК будуть навмисно затягувати із затвердженням та видачею довідки ВЛК, то одразу зазначені дії варто оскаржити.

Нагадаємо, чи може виїхати з країни чоловік, що має дружину з III групою інвалідності. Для цього потрібно зібрати певні документи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *