Мобілізація в Україні 2024 – чи можуть призвати студента – зміни з 18 травня

Відстрочка від мобілізації: чи матиме право на неї чоловік, що отримує освіту вперше

© freepik/freepik Новий закон про мобілізацію почне діяти з 18 травня.

В середині квітня президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Він передбачає низку змін в мобілізаційне законодавство, які вступлять в силу з 18 травня.

Юристка Олена Насеко розповіла, чи матиме після 18 травня право на відстрочку чоловік, що вперше отримує освіту.

Вона зазначила, що відповідно до змін, що найближчим часом будуть внесені законопроектом № 10449 до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої̈ та вищої̈ освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України «Про освіту» (крім аспірантів, які здобувають рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту), а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

«Отже, в даному випадку чоловік матиме законне право на отримання відстрочки у зв’язку з зарахуванням на навчання для здобуття професійної передвищої освіти. Проте, необхідно мати на увазі, що юридично оформити дану відстрочку у зв’язку з зарахуванням на навчання буде неможливо без оновлення його персональних даних через особисту явку в ТЦК та СП чи іншим шляхом. Крім того, як показує практика, то приймальні комісії навчальних закладів вимагають від абітурієнтів пред’являти саме актуальні дані з ТЦК та СП (а не застарілі, які раніше пропускали)», – наголосила юристка.

Військовозобов’язані обов’язково мають пройти військово-лікарську комісію, яка визначить ступінь їх придатності до служби. Нагадаємо, чи можна відмовитись від проходження ВЛК.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *