Мобілізація в Україні 2024 – чи можуть призвати до 25 років

Загальна мобілізація: чому призивають чоловіків молодше 25 років

© Getty Images Зараз такі випадки трапляються.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. За законом, мобілізувати можуть військовозобов’язаних від 25 років, але бувають випадки, коли мобілізують осіб молодше цього віку.

Адвокат Олег Леонтьєв розповів, чому так відбувається, пише «Фокус». За його словами, ситуації, коли юнаків відправляють на полігон, відбуваються часто. Справа в тому, що призовний вік в особливий період, відповідно до закону про мобілізацію, настає з 25 років. Однак якщо військовозобов’язаний значиться резервістом, його можуть призвати і раніше.

«Резервісти — це ті, хто раніше проходили військову службу, закінчили військову кафедру або ті, кого визнали непридатними до проходження військової служби в мирний час і обмежено придатними для служби в особливий період. Третя категорія — найпоширеніша причина, чому хлопців до 25 років забирають на фронт», — пояснив він.

За словами Леонтьєва, так званий «білий квиток», який до початку повномасштабного вторгнення можна було запросто придбати за помірну плату, або отримати у зв’язку з реальними проблемами зі здоров’ям, надав чоловікам ведмежу послугу в нинішніх реаліях.

«Раніше багато хто — хтось з об’єктивних причин, хтось ні — отримав, так звані, «білі квитки». Хлопцям ставили позначку «непридатний у мирний час, обмежено придатний у воєнний час». Так, вони автоматично потрапляли в категорію «резервістів», і тепер підлягають призову незалежно від віку», — додав адвокат.

Нагадаємо, чи можуть призвати осіб, які не проходили строкову службу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *