Мобілізація в Україні 2024 – чи можна стати на військовий облік за місцем роботи

Військовий облік: чи можна стати на нього не за місцем реєстрації

© depositphotos/IgorVetushko Багато військовозобов’язаних орендують житло в іншому місті.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. На початку травня президент України Володимир Зеленський підписав закони №11234 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та  №11235 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації»  на 90 днів. Нове продовження буде діяти до 11 серпня.

Адвокат Андрій Межирицький розповів, чи може стати на військовий облік не за місцем реєстрації особа, яка орендую житло та працює у іншому місті.

Він зазначив, що особа має можливість стати на військовий облік лише за місцем зареєстрованого або задекларованого місця проживання.

Тобто за адресою ТЦК, що відповідає штампу в паспорті або витягу з реєстру територіальної громади або ж за адресою реєстрації як вимушено переміщена особа.

«Тобто, якщо ви бажаєте це зробити за місцем фактичного проживання, то спочатку зареєструйтесь як ВПО та отримайте відповідну довідку», – пояснив юрист.

У квітні президент України підписав закон №10449 про мобілізацію і 18 травня він набрав чинності. Новий закон передбачає суттєві зміни до мобілізаційного законодавства. Також було затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, яким закріплено, хто та за яким умов може здійснювати перевірку військово-облікових документів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *