© Віктор Назаров/Telegram В цей час повістки вручають чоловікам призовного віку.
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні оголошена загальна мобілізація. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 років отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.
Юристка Діана Тернова пояснила, кому можуть вручити повістку для уточнення даних. Вона пояснила, що повістка для уточнення облікових даних – один із видів повісток яку видають в першу чергу.
Дану повістку можуть вручити де завгодно, адже законодавство не містить вичерпного переліку місць де їх можуть вручити або ж певних заборон на вручення.
Видається вона з тією метою, щоб особи, які є військовозобов’язаними звернулися до територіальних центрів комплектування та оновили дані про себе. Відбувається це тому, що більшість військовозобов’язаних, досить давно оновлювали дані про себе.
«Можливо у особи хтось із рідних став інвалідом, погіршився стан здоров’я, з’явилися підстави для відстрочки, оскільки іноді буває і таке, що особа має право на відстрочку проте допоки не отримує повістку на оновлення даних, не йде її оформлювати, що є не досить гарним варіантом. Або сама особа, є непридатною до служби за станом здоров’я, тому потрібно з’явитися до військкомату, підтвердити цей статус та отримати відповідну відмітку», – пояснила вона.
Юристка наголосила, що повістка, має бути виписана керівником військкомату. І у разі, якщо повістка буде виписана на місці – це буде порушенням.
В момент, коли вручають повістку, треба перевірити повноваження, продивитися чи виписана повістка керівником військкомату, звернути увагу чи відповідає повістка затвердженій формі. У повістці має бути вказана дата, час прибуття до ТЦК та його адреса.
Вона наголосила, що оскільки існує велика ймовірність, що особу можуть направити на медичне обстеження в той же день після оновлення облікових даних, то краще мати при собі медичні висновки та надати їх до врахування військово-лікарській комісії.
Що буде, якщо не прийти по повістці для уточнення облікових даних
Якщо особа не з’явилася по повістці, яка була видана для уточнення облікових даних, для неї передбачена адміністративна відповідальність у вигляді необхідності сплатити штраф.
Згідно з законодавством, особи можуть не з’явитися до військкомату з наступних поважних причин:
- смерть рідних;
- стан здоров’я;
- догляд за хворими рідними;
- стихійне лихо чи інша надзвичайна ситуація.
Звичайно, що в такому разі, особі потрібно буде документально підтвердити та зафіксувати вибір, для того аби довести, що причина неявки була поважна, і тоді відповідальність не повинна настати.
Нагадаємо, коли повістка вважається врученою на законних підставах. Це залежить від багатьох факторів.